Грудень 30, 2013

Зварювальний апарат для поліетиленових труб

Не так вже й давно монтаж водопроводів проводився тільки зі сталевих і чавунних труб. Але технології не стоять на місці і з'явилося безліч матеріалів альтернативних стали і чавуну. Одним з таких матеріалів є поліетилен, який володіє великими перевагами перед сталлю. Виробляти монтаж поліетиленових труб набагато легше і швидше, а шви виходять надійними і міцними.

Великим плюсом труб з поліетилену є легкість матеріалу і його висока пластичність. Для монтажу трубопроводу з поліетиленових труб використовують спеціальні апарати. За допомогою даного обладнання торці зварюваних труб попередньо нагрівають, а потім з'єднують їх під тиском. У даній статті розповім про типи зварювальних апаратів, які застосовуються для поліетиленових труб.

Важливо! Труби діаметром більше 160 мм фахівці рекомендують зварювати стиковим методом, труби з діаметром вище 315 мм - зварюють тільки виключно встик.

Сьогодні при бажанні можна вибрати потрібний агрегат для поліетиленових труб з великої кількості зварювального обладнання представленого на ринку, які відповідно відрізняються по потужності, області застосування, умов експлуатації, габаритним розмірам, якості зварюваного шва і т.д. При зварюванні в стик поліетиленових труб необхідно стикове зварювальне обладнання.

Устаткування для стикового зварювання умовно поділяють на:

Пропоную розглянути більш детально особливості кожного виду.

При стиковому зварюванні труб невеликого діаметра підходить ручне обладнання. Зварювальник самостійно виставляє параметри зварювання згідно з таблицею зварювання, потім вручну проводить сам процес зварювання труб.

Напівавтоматичне обладнання включає в себе додатково гідравлічну систему.інструмент для зварювання поліетиленових трубПід час роботи зварювальник самостійно задає параметри зварювання, потім з'єднання труб здійснюється за допомогою гідравлічного центратору, що позитивно впливає на якість і швидкість роботи. За допомогою напівавтоматичного устаткування можна робити зварювання поліетиленових труб великого діаметру.

Однак самим передовим обладнанням для зварювання поліетиленових труб по праву вважається автоматичне обладнання для зварювання, наприклад, SUVI або CNC-машини. При цьому процес зварювання є повністю автоматизованим і відбувається під комп'ютерним управлінням: зварювальник вводить необхідні характеристики труб (матеріал виготовлення, діаметр і т.д.) після чого автоматично встановлюється режим зварювання. Сам процес зварювання відбувається теж автоматично, без людського втручання.

Також існує ще такий важливий параметр для стикового зварювання труб, який не включений в таблицю зварювання - це температура нагрівального елементу, який входить до складу зварювального апарату для поліетиленових труб. Необхідно температурний режим виставляти автоматично в залежності від матеріалу з якого виготовлені поліетиленові труби: