Липень 12, 2013

Як захистити дерев’яний будинок від гниття

Як правило, багато власників приватних дерев’яних будинків знають або чули, що необхідно захищати свою будову від всіляких неприємних наслідків: гниття, руйнування грибками і пошкодження дерева комахами. Але найчастіше обмежуються тільки нанесенням антисептика. При цьому не беруть до уваги, що захист деревини - є цілим комплексом заходів, які здатні продовжити термін служби конструкцій дерев’яного будинку, одним з яких також є гідрофобізація.При цьому обробка антисептированной деревини за допомогою гідрофобізаторів здатна підвищити водовідштовхувальні властивості конструкцій з дерева і не перешкоджає видаленню з неї зайвої вологи. Отже пропоную розглянути всі етапи необхідні для ефективного захисту дерев’яного будинку.

Обробка антисептиком

Обробку дерев’яних конструкцій та елементів антисептичними складами слід проводити при сухій погоді, температура повітря повинна бути не менше + 5 ° С. Обробляти дерев’яну конструкцію починають зверху і до тих пір поки не утворюються патьоки розчину. Це означає, що деревина досить просочилася антисептичним препаратом.

Скільки разів обробляти залежить від ступеня ураження ділянки. Для непораженной деревини не менше 2-х разів, обробка ураженої ділянки - до шести). Кожну наступну обробку проводять після того як розчин проник на задану глибину. Не можна в процесі роботи допускати, щоб поверхня підсихала між циклами обробки. Щоб цього не відбувалося скорочують інтервали нанесення розчину.

Обробка герметиком

Для того щоб захистити будинок від негативного впливу вітру, вологи і деформаційних навантажень в процесі закладення межбревенних швів використовуються герметики. Вони, здатні забезпечити у дерев’яного будинку довготривалий захист стиків. Після обробки герметиком слід дочекатися поки він повністю застигне, після цього, при бажанні можна додати йому бажаний відтінок за допомогою акрилових фарб.

Обробка антипіренами

Антисептування дерев’яних поверхонь найкраще поєднувати з обробкою антипіренами. Наносять їх поверх антисептичний складу точно дотримуючись рекомендацій до конкретного матеріалу. Для роботи використовують валики, кисті або фарбопульти.

Гідрофобізатор наносять в 2-3 шари. Залежить все від щільності деревини. При нанесенні складів рекомендується уникати патьоків, причому кожен наступний шар наносити слід після того як попередній повністю вбереться.