Березень 26, 2020

Як встановити і підключити рушникосушку

Сучасна ванна кімната завжди обов’язково оснащена таким корисним приладом, як полотенцесушитель. Він виконує не тільки свої прямі функції полягають в сушінні рушників, але і здатний створювати у ванній кімнаті комфортний мікроклімат. Важливо і те, що полотенцесушитель повинен бути правильно встановлений.

Установка рушникосушки

Перш за все, звичайно ж, необхідно вибрати в магазині сантехніки рушникосушку. Асортимент даних приладів сантехніки досить широкий. І не варто відразу ж вибирати виріб імпортного виробництва.

Можна вибрати досить якісні вироби українського виробництва.

Є кілька потрібних рекомендацій, які стануть в нагоді до того як приступати до монтажу рушникосушки. Небажано використовувати в системі елементів з різних за своєю структурою матеріалів. Якщо цього ніяк не уникнути, то краще використовувати спеціальні перехідники з тефлоновим прокладками. Однак якщо у Вас вже стоять сучасні металопластикові труби, то можна сміливо встановлювати рушникосушку з будь-яких металів.

Якщо монтаж полотенцесушителя планується в систему опалення, то він працювати буде тільки в опалювальний період. Однак можливий варіант і комбінованого підключення конструкції.

Якщо ви збираєтеся міняти тільки рушникосушку, але не всю систему враховуйте розмір вже встановлених труб. Перед покупкою заміряйте діаметр труб, а також відстань між відводами. У ситуації, коли діаметри труб не підходять за розмірами до патрубків тоді допоможуть перехідники.

Кріпити до труби стояка рушникосушку краще за допомогою спеціальних комбінованих гайок. Їх ще називають «американками».

Самий практичний варіант полягає в установці перед полотенцесушителем кульових запірних кранів. Таким чином, при потребі, можна перекрити подачу води через рушникосушку, не перекриваючи при цьому подачу в стояку.

Порядок підключення рушникосушки

Приступаючи до установки рушникосушки перш за все буде потрібно відключити в стояку подачу води і злити з нього воду. Якщо самостійно зробити це не вийде, то зверніться до організації, яка обслуговує ваш будинок.

Далі встановлюється байпас. Монтаж цього елемента конструкції проводиться на трійники. Конструкція повинна містити три вентиля. Два на з’єднання з рушникосушкою, а третій повинен розташовуватися на байпасі і перекривати циркуляцію води через нього. Спорудивши дану систему, в подальшому можна буде здійснювати необхідні маніпуляції з рушникосушкою при цьому обійтися без відключення всього стояка.

У разі якщо байпас вже встановлений в системі, то просто досить відкрити кран на самому байпасе, а крани йдуть на сам полотенцесушитель перекрити. Тим самим подача води через рушникосушку буде припинена. Закріпіть на стіні ванної спеціальні кронштейни для кріплення рушникосушки і встановіть його на них. Потім залишається тільки рушникосушку з’єднати з трубами або фітингами, або простими втулками.

Монтаж рушникосушки проведений, після чого залишається тільки відкрити крани для подачі води. Важливо відкривати крани поступово і плавно, щоб вода поступово заповнювала порожні труби. Так як при різкому відкритті може статися гідроудар.

Якщо є дещо які сумніви, то краще всього довірити роботу фахівцям. Таким чином ви уникнете неприємностей у вашому санвузлі, а також з сусідами.

Найголовніше, щоб монтаж був проведений грамотно і успішно для Вас, а також ваших сусідів.