Грудень 1, 2013

Як виявити приховану електропроводку

При проведенні ремонту в будинку дуже часто доводиться забивати цвяхи або свердлити отвори для кріплення. При цьому важливо не потрапити в електричні дроти прихованої проводки. Щоб уникнути неприємного контакту з електрикою необхідно знати точно де пролягає прихована електропроводка.

Для того, щоб визначити де прокладена прихована проводка існують спеціальні прилади, які можуть досить точно вказати на наявність або відсутність діючої електричної проводки в певному місці.

Давайте спочатку трохи ознайомимося з принципами дії таких приладів.

Відомо, що знаходячись під напругою електричні проводи створюють навколо себе електричне поле. Дії приладів для виявлення прихованої проводки грунтується на виявленні даного поля. Принцип роботи приладів з виявлення прихованої проводки ґрунтується на декількох принципах. Є прилади, які за принципом роботи схожі з металошукачем.

В таких приладах є котушка, яка створює власне магнітне поле, і при попаданні в її поле стороннього металічного предмета магнітне поле приладу змінюється.

У магазині з продажу електротоварів можна вибрати відповідний прилад, який називається тестер, трасошукач, шукач або пробник прихованої проводки. При цьому раджу звертати увагу на зручність, безпека і чутливість апарату. Є прилади, які повинні бути підключені до мережі, проте це не завжди зручно. Інший тип приладів шукають електричну проводку безконтактним способом. Для цього просто треба взяти апарат і провести ним по потрібній ділянці, він повідомить про наявність електричної напруги.

Прилади для виявлення прихованої електропроводки.

Німецткий прилад Bosh Professional GMS є безконтактним апаратом, який може виявити не тільки кабель, але і залізобетонну арматуру в стіні, що дуже корисно при проведенні ремонту. З цим приладом працювати досить легко - треба просто провести передньою частиною приладу по поверхні. Якщо індикатор загориться червоним кольором, значить ви виявили те, що шукали.

Також для виявлення прихованої електропроводки ви можете скористатися безконтактним детектором, який шукає електромережу, що знаходиться під напругою. Він же виявить і прихований на глибині 2-3 см кріплення або металеві конструкції.

Ще один із серії приладів для пошуку прихованої проводки це тестер-пробник MS-58М. Одним з його переваг є можливість по виявленню шкідливого електромагнітного випромінювання. Індикатор MS-158M може знайти приховану проводку і фазний провід.

Сигналізатор прихованої проводки «Дятел» може відшукати фазний провід, перевірить чи правильно підключені побутові електролічильники, за допомогою його дізнаєтеся справність запобіжників або знайдете місцезнаходження обриву електромережі.

При необхідно знайти електропроводку, яка залягає на глибині до 30 см, можна скористатися спеціалізованим апаратом ПОСП-1. Даний прилад схожий на ручний радар, він повідомить про знахідку світловим і звуковим сигналом.

Із других моделей можна відзначити модель VP-440, яка виявить розриви в проводах і кабелях, знайде згорілі запобіжники, виявить трасу прихованої електромережі та багато іншого. Інший добре зарекомендував себе прилад для пошуку прихованих електрокомунікацій - це Sonel - LKZ-700. Крім пошуку прихованої проводки здатний знайти проходження кабелю на глибині близько двох метрів, нелегальні обводи лічильників, визначить пошкодження під землею електромережі під землею.