Листопад 15, 2012

Як вибрати сайдинг

Якщо необхідно швидко, якісно і недорого провести обробку заміського будинку і не тільки, то більшість зупиняє свій вибір на сайдинг . Вибір сайдінга на будівельному ринку воістину великий.

Перш за все, хороший сайдинг - який він?

  1. Він екологічний і виключає шкідливі біологічні та хімічні добавки.
  2. Чи здатний витримати температуру від -50 С ° і до +50 С °.
  3. Фасад буде «дихати» під якісним сайдингом, що виключає появу конденсату.
  4. Стійкий до подряпин і іншим невеликим механічних пошкоджень.
  5. Не гниє, не горить і не проводить електричний струм.
  6. Зберігає форму і колір протягом експлуатації.
  7. Простий при монтажі.

Ось основні вимоги, які необхідно пред’являти при виборі сайдинга. Але як перевірити всі ці параметри?

Технологія виробництва.

Виробляється сайдинг з вінілової маси, в яку додаються різні компоненти: барвники, пластифікатори, стабілізатори і різні присадки. Вся ця маса називається вініловим Компауд. Потім відбувається сплавом (коекструзія) двох різних за призначенням мас. Таким чином вініловий сайдинг складається з двох поверхонь - зовнішньої і внутрішньої, виготовлених з різних компаундів. Зовнішня поверхня у сайдингу протидіє негативному впливу навколишнього середовища, її склад протидіє вигоряння сайдингу, його здуття, викривлення і т.д. Внутрішня поверхня сприяє жорсткості конструкції.

Забарвлення сайдінгової панелі.

При виборі сайдинга слід звернути увагу на забарвлення внутрішньої і зовнішньої поверхні. Він повинен бути рівномірним.Також внутрішня і зовнішня поверхня може трохи відрізнятися за кольором. Це означає, що при виробництві даних сайдінгових панелей в вінілову масу для внутрішньої і зовнішньої поверхні було додано різну кількість барвників. В цьому випадку слід, що виробник заощадив на дорогому барвнику для зменшення собівартості сайдингу. Якщо внутрішня і зовнішня сторона розрізняються за кольором, то значить була проведена тільки поверхневе забарвлення і цей сайдинг має меншу температурну і механічну стійкість. Кращим варіантом буде вибір зовнішньої і внутрішньої поверхні сайдинга з ідентичним кольором.

Товщина сайдінгових панелей повинна бути однаковою - від початку до кінця.

Якщо при покупці ви бачите, що товщина панелей не рівномірна, або, що гірше, є «раковини», то краще за все відмовитися від покупки цієї партії. Це неякісний сайдинг.

Отвори для кріплення.

Сайдинг кріпиться саморізами або цвяхами. Для цього у верхній частині панелі є горизонтальні отвори. Перевірте їх, вони повинні мати гладкі і рівні краї, рівні розміри. Якщо отвори нерівні і неакуратні, то значить цей матеріал був проведений на неякісному обладнанні.

Необхідність в антиураганному замку.

На задній панелі розташовується невеликий загин або зворотний вигин. Це так званий антиураганний замок забезпечує більш надійне закріплення панелей. Він сприяє надійності кріплення панелей при екстремальних вітрових навантаженнях.

Товщина панелі.

Якісний сайдинг володіє товщиною від 1 до 2 мм. Цього цілком достатньо. Якщо сайдинг товстіший, то це зовсім не означає, що він більш якісний. Наприклад, зайва товщина сайдінгових панелей може не володіти достатньою еластичністю і пластичністю, внаслідок чого може тріснути. Зайва товщина сайдінгових панелей є часто недосконалістю виробничої технології.

Звертайте увагу на упаковку.

Піклується про свою репутацію виробник завжди упакує сайдинг в картонні коробки, на які обов’язково буде нанесена вся необхідна інформація про матеріал і виробника. Так само панелі упаковуються в плівку, але при доставці і вивантаженні плівку можна пошкодити, так що радимо вибирати картонні коробки.

Ціна сайдингу.

Якісний сайдинг не може бути дешевим, чим він дорожчий, тим якісніше. Це аксіома. Виробничий процес включає в себе різні барвники, пластифікатори, присадки. Так як у хорошого виробника всі ці матеріали тільки імпортні, то і дорожче коштують, ніж вітчизняні. Ось і виходить різниця в ціні між просто сайдингом і якісним сайдингом. Так як сайдинг розрахований на довгий термін експлуатації, то економити на цьому не вважаємо за потрібне.

При покупці сайдинга все ж вибирайте його виходячи зі своїх завдань, цілей і пріоритетів. Якщо ви обмежені в грошовому питанні, то відмовтеся від деяких властивостей товару, придбайте сайдинг світлих відтінків і пастельних тонів. Якщо ціна для Вас не настільки принципова, то постарайтеся поєднати всі вимоги до якісної сайдингу.

Сьогодні на вітчизняному ринку можна зустріти сайдинг американського, канадського, німецького, польського, білоруського, китайського виробника. Сайдинг хорошої якості можна придбати не тільки серед європейських і канадських виробників, але і у деяких українських виробників сайдинга.