Листопад 26, 2014

Як вибрати радіатори опалення

Радіатори опалення, безсумнівно, є важливою складовою в системі опалення будь-якої будівлі. Сьогодні можна вибирати з великої кількості різних моделей радіаторів опалення. Щоб не помилитися при покупці радіатора опалення і вибрати найбільш підходящий для вашого будинку необхідно знати основні характеристики кожного, так як будь-який радіатор має свої переваги, а також свої недоліки.

Багато в чому вибір в квартиру «правильних» радіаторів опалення буде залежати від особливостей системи центрального опалення до якої підключений ваш багатоквартирний будинок.

Гаряча вода, що проходить по трубах і радіаторів і обігріває їх, подається централізовано і містить хімічні речовини і різні механічні домішки, які впливають на матеріал з якого виготовлені радіатори. До того ж перепади тиску і температура теплоносія можуть бути непередбачувані в централізованих системах.

Ще одним важливим параметром при виборі батарей є робочий тиск і «обпресувальний» (максимальне) тиск в системі опалення вашого будинку. У старих будинках (наприклад «хрущовках») воно не високе і становить 5-7 атмосфер. У нових багатоповерхових будинках воно істотно вище і може бути до 12-15 атмосфер.

Чавунні радіатори

Чавунні секційні радіатори знайомі добре багатьом жителям нашої країни. В основному чавунні радіатори встановлені і використовуються в старих будинках.

Середній термін експлуатації чавунного радіатора становить близько півстоліття. Максимальний робочий тиск чавунних батарей становить 9-12 атм, але частіше - набагато менше.

Плюсами «чавуну» є його стійкість до корозії, стійкість до впливу хімічних сполук і механічних домішок. Мінуси чавунних радіаторів в їх великій масі (що вимагає надійного кріплення), чутливість до гідроударів, не завжди виглядають естетично. На ринку можна вибрати чавунні радіатори російського виробництва, а також білоруські чавунні радіатори. Якщо ви прагнете до естетики, можна вибрати чавунний радіатор в стилі ретро. Однак такі радіатори відрізняються більш високою ціною.

Алюмінієві радіатори

Зовнішній вигляд алюмінієвих радіаторів, безумовно, радує око. Висока тепловіддача, мала вага, можливість регулювати прохід теплоносія за допомогою термоклапана, що дозволить заощадити Вам до 20% теплових ресурсів. А це дуже актуально в наш час.

Робочий тиск алюмінієвих радіаторів становить 16 атм, обпресувальний-24 атм. Однак встановлювати в квартиру з центральним опаленням такі радіатори все ж не рекомендується.

У таких радіаторах теплоносій безпосередньо контактує з алюмінієвими стінками радіатора. Їм потрібно теплоносій в якому немає великої кількості хімічних домішок. Так як при впливі води в якій містяться механічні частинки і підвищена кислотність відбувається корозія внутрішніх каналів радіатора, що може привести до закупорки трубки або навіть до протікання радіатора. Різьбові з’єднання в алюмінієвих батареях є найслабшими місцями.

Але вони відмінно підійдуть для для приватного будинку або котеджу з місцевою опалювальною системою.

Біметалічні радіатори

Біметалічні радіатори є більш універсальним вибором. Біметалічні радіатори мають в середині сталеву трубку по якій проходить теплоносій і алюмінієву оболонку. З естетичної точки зору сильно відрізняються в кращу сторону від фарбованих чавунних «гармошок».

Здатні витримувати високий тиск і гідравлічні удари при опрессовке, спокійно реагують на теплоносій поганої якості. Робочий тиск становить від 30 до 50 атмосфер. Обпресувальні тиск - до 52 атм. Витримують високі (іноді до 130º) температури води в магістралі. З мінусів варто виділити більш високу ціну ніж у їх чавунних і інших побратимів, що обумовлено їх більш високими споживчими властивостями.

Також варто відзначити, що зустрічаються біметалічні радіатори у яких сталевими є тільки вертикальні канали.

Теплоносій в такій конструкції контактує і з алюмінієм і зі сталлю. При цьому виробники запевняють, що проблем з корозією не повинно виникнути через незначну площі контакту. Але все ж перевагу краще віддати моделям першого типу. При цьому зовнішній вигляд обох видів батарей однаковий.

Сталеві радіатори

Даний вид опалювального обладнання в нашій країні поширений ще не дуже широко. Сталеві радіатори завдяки великій площі тепловіддачі дозволяють значно зменшити в системі обсяг теплоносія і його температуру.

Максимальний тиск таких радіаторів становить всього 6-8 атмосфер, тому їх не дозволено встановлювати в багатоквартирних будинках з системою центрального опалення. Встановлюючи такі батареї в приватному будинку пам’ятайте, що вони повинні завжди бути заповнені водою, щоб уникнути появу іржі. Для цього обов’язково повинні бути встановлені на прямому та зворотному трубі запірні крани.

Як розрахувати необхідну потужність радіатора

Тепер знаючи які параметри необхідні для вибору радіатора опалення, залишається тільки дізнатися як розрахувати їх потужність. Є кілька способів розрахувати необхідні параметри ми ж зупинимося на самому простому. При розрахунку нам необхідно знати потужність радіатора, при цьому не важливо який он-чавунний, алюмінієвий, біметалічний або сталевий. Нам важливий тільки показник потужності радіатора. Також нам потрібно знати площу опалювального приміщення. При цьому розрахунок треба проводити не для загальної площі квартири або будинку, а для кожного окремого приміщення. Може бути я здивую Вас, а може і ні, але формула розрахунку потужності радіатора дуже проста.

К = S х 100 / Р

Розберемо практичний приклад: кімната 18 м², з висотою стелі 2,7 метра. Середня потужність однієї секції радіатора становить 185 Вт.

Застосовуємо: К = 18 х 100/185

К = 9,7 шт

Округляем до цілого і отримуємо, що необхідно 10 секцій.

Такий розрахунок з легкістю можна застосувати і до чавунних радіаторів (1 ребро = 1 секція). Фахівці рекомендують встановлювати радіатори з 10% запасом потужності. Сподіваюся, що поради щодо вибору радіаторів опалення виявляться Вам корисними і ви будете насолоджуватися теплом у вашій квартирі або будинку, а також зможете істотно заощадити.