Вересень 6, 2015

Як розрахувати кількість секцій радіатора опалення?

Радіатор опалення - це опалювальний прилад складається з окремих елементів - секцій - усередині яких циркулює теплоносій. Основна функція радіаторів - це опалення житлових приміщень. Є кілька типів радіаторів, кожен з них має свої достоїнства і недоліками.

Якщо ви збираєтеся придбати нові радіатори опалення для вашої оселі, то важливо виконати правильний розрахунок кількості необхідних секцій для радіаторів опалення. Якщо кількість секцій буде недостатньо, то радіатор не зможе досить ефективно і оптимально обігріти приміщення. Якщо ж придбати радіатор володіє великою кількістю секцій, то в цьому випадку опалювальна система буде також неефективною і неекономічною.

Якщо ви збираєтеся встановити нову опалювальну систему, то важливу роль буде грати розрахунок необхідної кількості секцій радіаторів опалення. У тому випадку, якщо приміщення у вашій квартирі або будинку стандартного типу, тоді можна зробити прості розрахунки. Але іноді необхідно отримати більш точні результати, тому потрібно врахувати деякі параметри, такі як тиск теплоносія в системі опалення, потужність радіатора опалення, які вікна у Вас встановлені і ряд інших параметрів.

Попередній розрахунок секцій для радіаторів опалення можна розрахувати орієнтуючись на загальну площу приміщення. Даний спосіб обчислення досить простий. Для кожного квадратного метра площі потрібно приблизно 100 Вт потужності на годину. Тому можна вирахувати кількість тепла необхідного щоб обігріти все приміщеннВізьмемо приклад: площа приміщення становить 20 м².

Загальну площу приміщення множимо на 100 Вт і отримуємо потужність радіатора опалення Потужність 2000 Вт. Тобто, для обігріву приміщення площею 20 м2 необхідно 2 кВт на годину. Ділимо отриманий результат на значення тепла, що виділяється однією секцією опалювального радіатора. Дане значення можна знайти в документації до опалювального приладу. Припустимо, що одна секція радіатора виділяє 180 Вт тепла.

Розрахунок потужності опалювального радіатора виглядає так 2000 Вт / 180 Вт = 11,11. Тепер округлюємо отриманий результат в більшу сторону і отримуємо цифру 12. Таким чином, для обігріву приміщення 20 м² необхідний радіатор з 12 секціями. Також необхідно врахувати теплові втрати житлового приміщення. Кімната з балконом або кутова кімната нагріваються повільніше, а тепло будуть віддавати швидше. В цьому випадку, розрахунки тепловіддачі радіаторів опалення необхідно виконувати з деяким запасом. Оптимально якщо такий запас становитиме близько 20%.

Розрахунок секцій радіаторів опалення з урахуванням обсягу приміщення.

У цьому випадку при розрахунку слід враховувати не тільки загальну площу приміщення, але також і висоту стелі. Розрахунок проводиться приблизно так само як і в попередній ситуації.

Наприклад, потрібно обчислити кількість тепла для приміщення площею 25 м², висота стель в кімнаті - 3 метри. Множимо 25 м² на 3 метри висоти і отримуємо 75 м³ загального обсягу приміщення. За даними СНИП на кожен кубічний метр необхідно приблизно 41 Вт тепла.

Виробляємо розрахунки далі: множимо 75 м² на 41 Вт, отримуємо результат рівний 3075 Вт. Цю цифру ділимо на теплову потужність випромінюється однією секцією радіатора опалення. Візьмемо також як і в першому випадку, що одна секція опалювального приладу виділяє близько 180 Вт тепла на годину. Ділимо 3075 Вт на 180 Вт і отримуємо результат 17,08. Це значення не округлюють, тому для обігріву приміщення об’ємом 75 м² знадобиться радіатор опалення з 17 секціями.

Тепер ми знаємо як розрахувати кількість необхідних секцій для нового радіатора опалення. Як відомо кожна секція радіатора опалення коштує окремо і немає сенсу переплачувати за зайві секції. Завдяки таким розрахунками ви зможете ефективно і правильно влаштувати систему опалення для свого житла.