Червень 3, 2014

Як позбутися від будинкових і цвілевих грибів

Будинкові і цвілеві грибки можуть з’явитися в будинку якщо в ньому є велика вологість. Ці мікроорганізми несприятливо впливають на здоров’я людини і сприяють руйнуванню будматеріалів. Тому до цієї проблеми варто поставитися досить серйозно і позбутися від них, а також усунути умови, щоб уникнути повторної появи грибків.

Пліснява найчастіше називають цвіллю, вони негативно впливають на деревину, дерев’янистих матеріалах, бетон, кераміку і штукатурку. Вони починають розвиватися при попаданні в сприятливі атмосферні умови. Відбувається це якщо в приміщенні велика вологість і малий рух повітря.

Зазвичай суперечки будинкових грибів присутні завжди поруч з плодовим тілом. Переносяться спори повітрям або водою. Харчуються гриби целюлозою, яка міститься в деревині. Однак, вони можуть проростати навіть через товсті бетонні і цегляні стіни.

Як їх можна розпізнати?

Виявити присутність пліснявого або будинкового гриба не складе особливих труднощів, так як вони залишають неестетичні і виразні сліди свого перебування і мають характерний вигляд.

Зелена цвіль

Вона вживається не тільки деревину, а й інші будматеріали. Про присутності їх на стелі і стінах свідчать відшаровування шпалер, відпадання штукатурки, опуклості, лущення малярного покриття. Вона не руйнує деревину, а тільки псує її вид. До всього іншого, порушує структуру інших будматеріалів, наприклад, фарби, цегли, штукатурки і шпалер.

Серпул плаче

Будинкові гриби в основному з’являються в тих місцях де є деревина. На інфікованої поверхні спочатку з’являється грибниця, потім виростають плодові тіла беруть різноманітну форму - від плоских шкірястих наростів до нагадують капелюшків лісових грибів. Будинкові гриби сприяють руйнуванню деревини, наприклад її гниття і розтріскування, проростає і руйнують фундаменти, стіни і перекриття. Що б на стінах воно не розросталося, неодмінно потрібно від нього позбуватися.

Як боротися з будинковими грибами?

Пліснява вражають поверхню деревини, але вглиб її не проростають. Для того, щоб від них позбутися, досить просто вимити стовпи або дошки ганчіркою або щіткою. Потім їх слід покрити протигрибковим засобом. Після обробки можна обробити деревину просоченням, лаком або фарбою.

Якщо цвіль утворилася на бетонних або цегляних стінах її усунення відбувається трохи інакше. Перш за все збивають штукатурку з ураженої ділянки, а також приблизно на 50 см біля цього місця. Находячись під штукатуркою цвіль знімають твердою щіткою або шпателем. Потім очищене місце обробляється протигрибковим засобом. Після того як воно повністю вбереться можна приступити до оштукатурення.

На відміну від цвілі будинкові гриби можуть не тільки серйозно пошкодити деревину, а й зруйнувати стіни. Тому спочатку потрібно видалити шматки деревини які вражені грибом. Іноді навіть може знадобитися видалити цілі дошки, лаги або стовпи. Але найчастіше досить просто зрізати пошкоджений верхній шар. Після цього деревину потрібно покрити протигрибковим препаратом - в дозі, яка рекомендована виробником.

Але якщо гриб проріс вглиб стіни, усунути його складніше. Необхідно збити штукатурку, а потім провести очищення зараженої поверхні, таким же чином як і з цвіллю. Слід звернути особливу увагу на очищення швів між цеглинами від грибниці. Потрібно в швах просвердлити кілька отворів і влити туди протигрибковий засіб. Після цього можна приступати до оштукатурювання.