Травень 14, 2012

Види плит для будівництва, ремонту та оздоблення

Які різновиди плит для будівництва, ремонту та оздоблення існують? Розглянемо їх особливості, переваги та недоліки.

Деревно-стружкові плити ( ДСП ) виготовляється шляхом гарячого пресування деревних стружок з єднальними термоактивні смолами, які становлять 6-18% від маси стружкі.Смоли екологічно небезпечні, так як містять шкідливий для людини формальдегід.За змістом цієї речовини ДСП поділяють на класи Е1 і Е2.Более екологічно безпечний клас Е1, він дозволений до використання у виробництві навіть дитячих меблів.

Цілком облицювання ДСП-плити не несуть ніякої шкоди здоров’ю, шкідливий вплив надають тільки відкриті кромкі.Новие технології дозволяють виробляти плити класу Super Е, які за всіма санітарними нормами, вважаються безопаснимі.В цілому матеріал відрізняється досить високою щільністю, низькою вартістю і простотою в обробці. ДСП обшивають стіни, дахи, виготовляють перегородки, підлоги, використовують в якості основи під лінолеум і килимові покриття.

Деревна плита середньої щільності, також зустрічається «деревоволокнистих плит сухого пресування» ( МДФ ).

Виготовляється з деревної стружки, перемеленої в борошно методом сухого пресування, при високій температурі і тиску з додаванням речовини лігнін, який міститься в натуральній деревині. Лігнін робить цей матеріал екологічно чистим і стійким до грибків і мікроорганізмам.Пліти МДФ бувають товщиною від 3 до 30 мм і ламинируются пластиками, лакуються або облицьовуються шпоном.

По вологостійкості і механічним характеристикам МДФ перевершує натуральне дерево і ДСП.Также МДФ міцніше і краще тримає шурупи.Іспользуется для обробки приміщень, наприклад, у вигляді стінових панелей або ламінованого покриття для підлоги - ламінату , при виробництві меблів, корпусів акустичних систем. МДФ має однорідну структуру, легко обробляється, відрізняється міцністю.

Переваги: вогнестійкість, водостійкість, біостійкість, висока міцність, широкий вибір кольорів і малюнків завдяки покриттю плівками і шпоном.

Недоліки: вразливість до вологи, горить з виділенням отруйного диму. Пилевідние тирса, одержані під час обробки і розпилювання плити шкідливі для здоров’я.

Гіпсоплити.

Практичний, сучасний і екологічно безпечний матеріал, так як виготовляється без використання токсичних речовин з природного гіпсу, який не проводить електрики і не має запаху.

Гіпсоплити відповідають всім вимогам протипожежної безпеки. Гіпсоплити є основним матеріалом при конструюванні перегородок, підвісних стель, різних декоративних виступів. Використовуються для вирівнювання стель, стін, «зашивання» систем комунікацій. Легко гнуться. Гіпсоплити бувають вологостійкими і стандартними. Стандартні використовуються в будівлях з нормальною влажностью.Для сирих приміщень призначені плити з гідрофобними добавкамі.Такіе плити легко відрізнити за характерною зеленої забарвленні.

Переваги: екологічна і санітарну безпеку, легко обробляється: ріжеться, свердлиться, гнеться, відносно дешева.

Недоліки: низька міцність, крихкість, велика вразливість для вологи навіть вологостійкої різновиди.

Орієнтовано-стружкові плити ( ОСБ ), вироблена методом пресування стружки товщиною до 0,7 мм і довжиною до 140 мм під високим тиском і температурою із застосуванням невеликої кількості склеюючої смоли. ОСБ-плити в 3 рази міцніше ДСП і МДФ-плит за рахунок розташування стружки поздовжньо в зовнішніх шарах і поперечно у внутрішніх. При такій міцності ОСБ-матеріал дуже гнучкий і відмінно використовується при будівельних і оздоблювальних роботах.

ОСБ-плитами різної товщини (від 6 до 30 мм) обшивають мансарди, стелі, стіни, з них виготовляють чорнові підлоги, опалубки, стінові панелі, огорожі та розбірні конструкціі.На підлогу під ламінат зазвичай використовують найтонші плити-6 і 8 мм завтовшки , для конструкцій і опалубок більш товсті-від 10 мм.

ОСБ-3-це більш міцна різновид даного матеріалу, що використовується при малоповерховому будівництві в умовах підвищеної влажності.Также через оригінальну текстури ОСБ є улюбленим матеріалом у декораторів і дизайнерів для обробки інтерьеров.Із ОСБ виходить досить ефектне оформлення стелі або елементів у вбудованих меблів або в стінах.

Переваги: міцність, вологостійкість, дешевше ДСП.

Недоліки: обробляється гірше ДСП через неоднорідність структури, пил при різанні ОСБ дратує слизові оболонки очей і носа.