Грудень 21, 2017

Вибір теплоізоляційного матеріалу

Раніше прийнято було вважати, що чим стіни будинку товщі, тим він буде тепліше. Тому стіни будинків зводили досить товстими і дуже масивними. Однак, на даний момент все вище сказане абсолютно не актуальне. Сьогодні будь-який сучасний чоловік використовує всілякі теплоізоляційні матеріали, що досить вигідно з точки зору економії.

Також стіна нормальної товщини, утеплена теплоізоляційними матеріалами, не забирає багато простору житлового приміщення.

Сьогодні, ринок будівельних матеріалів готовий запропонувати найширший вибір теплоізоляційних матеріалів, важливо лише правильно вибрати товщину утеплювача.

Як правило, будь-який будівельний матеріал є споконвічно свого роду утеплювачем, однак, слід пам’ятати, що коефіцієнт теплопровідності у конкретного матеріалу різний. Наприклад:

Відповідаючи будівельним нормам і правилам, будинки необхідно будувати так, щоб в кінцевому підсумку вони мали приблизно однаковий опір теплопередачі. Як правило величина опору не може бути менше 2 м² / Вт. Природно, при великому бажанні можна обійти будь-які правила і норми, але слід пам’ятати, що будь-яке правило написано не просто так, перш за все вони служить для заощадження тепла і економії енергії. Безсумнівно будь-яка розсудлива людина погодитися з тим, що мало кому захочеться в зимовий період часу витрачати свої гроші на опалення вулиць.

Якщо строго слідувати вимогам, не вдаючись до допомоги теплоізоляційних матеріалів, то товщина стін з різних матеріалів може досягати просто катастрофічно величезних цифр. Наприклад, будинок з бетону повинен мати стіни не менше 2,5 метрів завтовшки, будинки з цегли - не менше 1,5 метрів, будинки з дерева менше, але їх товщина все одно повинна бути приблизно півметра. Ясно, що це величезні матеріальні витрати. У наш час, у такий спосіб, вже не будує ніхто, сьогодні будують або з сучасних матеріалів з невеликою теплопровідністю, або вдаються до допомоги хороших теплоізоляційних матеріалів для стін.

Однак при утепленні і будівництві будівель, важливий не тільки показник теплоізоляційних матеріалів, але і здатність матеріалу не втрачати своїх властивостей протягом всього терміну експлуатації. За час експлуатації, наприклад, можливо ущільнення теплоізоляційного матеріалу, що приводить до зниження теплоізоляції. Утеплювач осідаючи, не забезпечує повне утеплення верхніх поверхів, тому вони стають холоднішими. Крім усього іншого, в утеплювачі може збиратися волога, яка також призводить до зниження теплоізоляційних властивостей. Тому, вибираючи утеплювач для стін вашого будинку, необхідно звернути увагу на якість матеріалу, жорсткість і коефіцієнт вологовбирання.

На даний момент найбільш затребувані теплоізоляційні матеріали - це пінопласт або пінополістирол. Даний теплоізоляційний матеріал володіє найнижчим коефіцієнтом вологопоглинання. Тобто, це означає, що немає ніякої необхідності при зведенні стін вдаватися до допомоги пароізоляції. Однак, не дивлячись на такий великий плюс, має полістирол і досить великий недолік. Цей теплоізоляційний матеріал є пальним, тому працювати з ним слід з особливою обережністю.

Працюючи з іншими теплоізоляційними матеріалами, застосування пароізоляції обов’язково. До таких матеріалів можна віднести:

Два останніх матеріалу дорожче, але якісніше інших.

Базальтова вата - це ще один теплоізоляційний матеріал, що широко використовується в будівництві. Базальтовий матеріал екологічно чистий і абсолютно безпечний для здоров’я. До плюсів такого утеплювача можна віднести високу вогнестійкість.

Для теплоізоляції також використовують такі матеріали, як:

Дані теплоізоляційні матеріали, також мають певні переваги і недоліки. Головним недоліком мінеральної вати і штапельного волокна є дуже великий коефіцієнт вологопоглинання, але, недолік цей практично непомітний. Однак непомітний він в тому випадку, якщо пароізоляція встановлена з дотриманням всіх необхідних вимог. Керамзит найчастіше застосовують як теплоізоляційний шар для стельових перекриттів.

Вибираючи теплоізоляційний матеріал, необхідно враховувати такі фактори, як наприклад:

При цьому розрахунок слід проводити строго індивідуально.