Листопад 3, 2012

Вибір сайдінгу. Як вибрати справжній?

Сайдинг це декоративні відформовані пластикові панелі, що імітують бревенчатую або дощату обшивку, призначені для облицювання карнизів і фасадів будинків. Дана технологія прийшла до нас з Канади і США, де давно вже стала популярною. Там сайдинг є досить поширеним матеріалом при виконанні зовнішньої обробки каркасних будинків.

Товщина сайдінгових панелей становить приблизно 1 міліметр. Ширина панелів зазвичай буває 20-25 см, а в довжину панелі складають 3-4 метри. С одного боку панелі розташовані отвори для цвяхів і виступ замкової часті. З іншого боку Сайдінгова панель загнута всередину. При монтажі замковий виступ однієї панелі зачіпають за наступний загин. Таким чином панелі і з’єднуються між собою. Після чого панелі кріплять за допомогою цвяхів або саморізів до фасаду будинку. Перевагою обробки за допомогою сайдингу є швидкість збірки. Другим важливим фактором при виборі цього матеріалу є його довговічність, термін служби складає не менше 50 років.

При виборі сайдинга важливо знати відмінності коекструзійного сайдингу від так званого грей-бека. При виготовленні коекструзійного застосовують первинну вінілову пудру. Для виготовлення грей-бека застосовують полівінілхлорид вторинної переработки. Тому він виходить набагато дешевше коекструзійного, але експлуатаційні характеристики такого матеріалу залишаються не на висоті. Зимові холоди фасад будинку виконаний з панелів грей-бек не переживе точно.

При настанні жаркого літа може виникнути інше питання: чи не втратять сайдингові панелі свою окраску. Вигорять вони чи ні? Фахівці запевняють, що чим світліше сайдинг, тим він є більш стійким до впливу сонячного света.Ето можна пояснити тим, що під час виготовлення сайдинга , за майбутню стійкість його кольору відповідає діоксид титану, який відрізняється інтенсивним білим кольором. Таким чином, чим світліше сайдинг, тим в ньому більше діоксиду титану, тим стійкіше сайдинг до вигоранню. Другі несприятливі природні впливу вінілового сайдингу не страшні. Сайдинг легко переносить перепади температури, вологість. Він не вбирає вологу, тому вода не потрапить на дерев’яні конструкції вашого будинку, відповідно це сприяє більш тривалої експлуатації будинку.

В принципі, за допомогою сайдингу можна обшити будь-який фасад заміського будинку або коттеджу. Будь-який домашній майстер, з легкістю зможе впоратися з цією роботою, кріплення сайдінгових панелей один до одного за допомогою замків не потрубує якихось особливих навичок. Якщо кріпити сайдинг планується на дерев’яну стіну-основу, то попередньо її потрібно обробити спеціальним антисептиком, для запобігання гниття дерева. Однако необхідно пам’ятати, що в теплі будь-який матеріал збільшується.

Тому прикріплювати сайдинг необхідно «з запасом», залишати 1,5-2 мм зазору між капелюшком цвяха і панеллю.

Сайдинг-це гарний матеріал. При купівлі основних панелей, можна додатково буде вибрати безліч додаткових аксесуарів, за допомогою яких можна зробити фасад вашого будинку неповторним.

Як правильно вибрати сайдинг?

На будівельному ринку зараз безліч пропозицій, тому зробити необхідний вибір часто дуже важко. Наростаюча вимога до товару, дає більший спрос.

Як можна відрізнити сайдинг високої якості і як його перевірити?

Якісні панелі сайдинга виготовляють методом коекструзії, тому вони мають наскрізний прокрас. Це можна візуально легко визначити: панелі повинні бути однакового кольору з зовнішньої, а також з внутрішньої сторони. Якщо тильна і лицьова сторона розрізняються за кольором, це означає, що така панель пройшла тільки поверхневу окраску. Внутрішній шар такого сайдингу виготовлений за допомогою вторинної переробки з низькосортної речовини. Панелі такого сайдингу мають гірші міцності, меншою температурної і механічної стійкістю, а також меншою кольоростійкістью. Його набувають споживачі, яким не важлива якість. Таким сайдингом можуть скористатися недобросовісні будівельники. За кордоном цей вид сайдингу не сертифікований і його не використовують.

Однакова товщина панелів. Не полінуйтеся подивитися всі зразки панелей сайдингу з торца.Толщіна панелей повинна бути однаковою, і не повинна змінюватися на всьому протязі поперечного среза.В тому випадку, якщо товщина різниться, то це означає, що сайдинг був проведений на неякісному обладнанні.

Ознайомтеся чи є на панелі антіураганний замок, який представляє з себе спеціальний загин, на верхній частині стіновий панелі. Такий антіураганний замок здатний забезпечити більш надійне кріплення панелей, а також за допомогою його збільшується міцність панелей при посилених вітрових навантаженнях.

Дізнайтеся чи є у продавця сертифікат на даний вид продукціі. Продавець на вимогу покупця повинен пред’явити Сертифікат відповідності, Гігієнічний сертифікат і Сертифікат пожежної безпеки. Обов’язково перевірте, щоб в сертифікаті була вказана адреса заводу-виготовлювача.