Червень 7, 2013

Вибір інструменту: шурупокрут (шуруповерт)

Виконуючи роботи по ремонту в будинку часто доводиться закручувати або відкручувати шурупи або саморізи. Необхідність в цьому виникає при складанні меблів, виконуючи настінне кріплення для книжкових полиць, гачків, вішалок і інших пристосувань. Справитися з такою роботою допомагає незамінний помічник-шурупокрут.

Можна з повною впевненістю сказати, що шурупокрут є самим затребуваним інструментом в побуті. Шуруповерт за своєю конструкцією дуже схожий на електродриль, але на відміну від «класичної» дрилі у шуруповерта швидкість обертання шпинделя нижче, тому досягається високий крутний момент. Також в шуруповерті є функція реверсивного обертання і опція регулювання зусилля закучування. Деякі популярні моделі забезпечені до того ж дво- або трьохшвидкісним редуктором.

Сучасні шурупокрути відносяться до типу акумуляторних устройств.Отсутствіе "прив'язки" інструменту до розетки істотно спрощує роботу. Але в той же час акумуляторне харчування підвищує ціну інструменту (у недорогих моделей вартість зарядного пристрою і акумулятора складає близько половини від вартості всього виробу). При виборі шуруповерта поцікавтеся обов'язково, яким типом акумуляторів він оснащений.

Які бувають шурупокрути?

Шурупокрути розрізняються між собою, в основному, конструкцією корпуса. Самобого більшого поширення набули шурупокрути двох типів: для великого обсягу робіт і виконання «силових операцій». Якщо необхідно тривалий час, наприклад, свердлити отвори, тобто створювати зусилля на поверхню, то можна порадити вибрати інструмент з похилою винесеною тому рукояткой. Такі моделі відрізняються великими розмірами і вагою. Але більшість сучасних шуруповертов мають рукоятку, яка розташована посередині корпуса. Ця конструкція забезпечує інструменту хороше балансування і спрощує роботу з ним. В деяких моделях передбачена установка додаткової змінної рукоятки, при цьому можна тримати інструмент двома руками.

Для роботи в обмеженому просторі передбачений особливий компактний тип шуруповертов. Вони не володіють великою потужністю, їх завдання - закручування шурупів в незручних місцях. До даної категорії відносяться і кутові шуруповерти, які дозволяють працювати зовсім вже в тісноті. Наступний різновид шурупокрутів - це гайко- і гвинтоверти з тангенціальним ударом. Такий інструмент відноситься до професійної техніки, але думаю, що багато автолюбителів не були б проти мати в своєму арсеналі подібний інструмент. Гайковерти мають дуже високий крутячий момент. Придбаючи такий інструмент можна братися за шиномонтаж.

На що звернути увагу при покупці шуруповерта?

Перш ніж йти в магазин за шуруповертом чітко уявіть собі обсяг завдань які ви збираєтеся виконувати з його помощью. Плануєте використовувати шуруповерт тільки для загвинчування саморізів, шурупів і подібних деталей? Вибирайте одношвидкісну модель. Якщо збираєтеся ще і свердлити за допомогою його, то потрібна, як мінімум, двохшвидкісна модель. Краще якщо на холостих обертах швидкість обертання буде якомога вище.

Якщо ви плануєте виконувати великий обсяг робіт, то вибирайте модель в комплекті з двома аккумуляторами. Так можна уникнути простою через раптово сівший акумулятор.

Маса шуруповерта є важливою характеристикою, особливо коли має бути досить довго працювати інструментом або закручуючи шурупи в незручному становищі, наприклад тримаючи шуруповерт над головою. Для «універсальної викрутки» важливою функцією є регулювання крутного моменту, за допомогою якої можна обмежувати зусилля, що передається на шуруп. інакше можна пошкодити шліци загвинчують деталі. В різних моделях шуруповертов використовують функції з різним числом ступенів регулювання крутного моменту - зазвичай від 10 до 25.

Зверніть увагу на рукоятку інструмента - вона повинна бути зручною, щоб її можна було щільно обхватити. Рукоятки у всіх моделях забезпечені накладками з неслизького пластику. Бажано, щоб покриття було суцільним.

З усіма зручностями

Для більш зручної роботи з шуруповертом в деяких топових моделях є додаткові пріспособленія. Наприклад підсвічування робочої зони. Вмонтований світлодіод володіє достатньою яскравістю, щоб можна було працювати в повній темряві. Підсвіткою обладнані багато професійні моделі, всі акумуляторні дрилі-шурупокрути L-класу (Metabo, Німеччина) і деякі інструменти інших виробників. Друга важлива опція - індикатор заряду аккумулятора. Вона теж може зустрічатися як в напівпрофесійної (PSR 14.4 Li, Bosch), так і в професійній техніці (WH14DBL, Hitachi, Японія).

До корисних пристосуванням ставляться також тримачі для змінних насадок. В різних моделях може бути одне, рідше два гнізда (як в моделі ДША-2 12 ЕР / 10 ( «Енкор», Росія) .Деякі шурупокрути для точного свердління оснащуються бульбашковим рівнем. Вони поставлені на більшості моделей DWT (Швейцарія).

Професійні дрилі-шуруповерти часто випускаються з ударним механізмом, що дозволяє свердлити отвори в цеглі, бетоні і подібних матеріалах. Звісно, ударна дриль - це не перфоратор, потужність удару у неї на порядок менше, проте з невеликим обсягом роботи вона цілком справиться. Ударний механізм дуже допомагає і при відверненні «прикипівшої» або заржавілої гайки - ефективність впливу саморезоверта «з вібрацією» вище у багато разів. Із розробок на подібну тематику відзначимо імпульсний режим impuls, яким оснащений ряд нових моделей Metabo.