Грудень 12, 2012

Вибір інструменту: шліфувальна машинка

Якщо вам досить часто потрібно займатися обробкою металу, дерева або каменю, то без шліфувальної машинки просто не обойтісь. Також вона буде просто необхідна, якщо ви будуєте будинок, дачу своїми руками або ведете ремонт в квартирі. Скажімо, вам необхідно, перед фарбуванням зашліфувати бетонну стіну або паркетне покриття перед лакуванням, тоді без шліфувальної машини просто не обійтися.

Шліфувальні машини є механізованим інструментом для чорнової, основний і фінішної обробки поверхності. Принцип їх роботи простий: вони знімають за допомогою абразивного робочого матеріалу верхній шар оброблюваного матеріалу. За конструкцією, типом роботи і призначенням шліфувальні машини умовно поділяються на кілька груп:

Відрізні кутошліфувальні (УГШ) машинки (болгарки) Використовуються для різання труб з металу, арматури і каменю, коли треба отримати гладкий і рівний зріз. Оснащенням служить абразивний або алмазний круг. Кутошліфувальні машини також розрізняються по потужності, діаметру відрізного кола і типу конструкціі. Самою важливою характеристикою кутошліфувальних машин є діаметр диска і споживана потужність. Для невеликого різання, полірування та шліфування можна вибрати машинку зі швидкістю обертання до 6000 об/хв і потужністю від 600 до 1000 Вт. Якщо ж є необхідність використовувати болгарку для більш професійної роботи і різання, скажімо бетону, тоді необхідний агрегат зі швидкістю обертання від 6000 об/хв і більше і потужністю 2000 Вт. Можна вибрати аматорську, напівпрофесійну і професійні моделі.

Стрічкові плоскошліфувальні машини. Пристосовані для вирівнювання плоских і не сильно закруглених поверхностей. Але в той же час за допомогою їх важко буде домогтися ідеально гладкої поверхні і дуже складно вирівнювати невеликі поверхності. Потужність плоскошліфувальних машинок буває від 600 Вт, робоча поверхня стрічки 76х130 мм.

Доцільно застосовувати дані шліфувальні машини, якщо оброблювана поверхня більше робочої поверхні плоскошліфувальної машини в кілька разів. Прі виборі звернути увагу варто на швидкість і можливість регулювання руху стрічки, наявності плавного спуску, а також вбудованого пилозбірника.

Пласкошліфувальні вібромашини займають проміжну нішу. Вони досить ефективні і дозволяють отримати досить чисту, без слідів обробки поверхню. Принцип роботи плоскошліфувальних вібромашин є наступним: робоча область або шліфувальна підошва робить з великою швидкістю зворотно-поступальні рухи. Міцна підстава з м'якою підкладкою дозволяє якісно вирівнювати площину, навіть якщо вона невелика. Витратним матеріалом є наждачний папір.

Стрічкові шліфувальні машини. Необхідні для найточніших робіт, дозволяють отримати ідеально рівну поверхню. Такая машинка обробляє поверхню за допомогою круглої підошви, яка здійснює не тільки кругові обертання, але і більш складні коливальні рухи. Низька продуктивність і дорога вартість витратних матеріалів, якими є наждачний папір на фібрової основі, такий інструмент не буде ефективний при обробці великої поверхності. Прі виборі ексцентричної шліфувальної машини увагу слід звернути на потужність (170-750 Вт), а також амплітуду коливань (3-7 мм). Краще всього їх використовувати при фінішній обробці під фарбування і лакування.

Безпека при роботі з шліфувальними машинами.

Під час роботи зі шліфувальним інструментом потрібен певний навик, так як невміле поводження з швидко обертаються абразивним кругом або стрічками може прівесьті до травми. Усі види полірувальних і шліфувальних пристроїв машин виділяють при роботі багато дрібного пилу. Будь-який пил є шкідливий для здоров'я, але якщо деревна пил ще не так небезпечна для здоров'я, то металева і кам'яна дуже шкідлива! Працювати слід в спецодязі, рукавицях і захисних окулярах або щитку.