Липень 28, 2016

Вибір інструменту: ручна дискова пила

Ручні дискові пилки користуються великою популярністю. Вони мають потужний двигун, можливість встановлювати пильний диск під різними кутами нахилу і велику опорну плиту. Ручні дискові пилки в основному «заточені» на прямих довгих пропилах.

Працювати ручною дисковою пилкою можна двома способами.

Перший спосіб - Прорізне пиляння - при якому пильний диск входить в заготовку з кромки, потім у міру подачі інструменту захисний відкидний кожух відходить назад, але на виході знову повертається на місце за допомогою пружини, закриваючи диск.

Другий спосіб (урізне пиляння) полягає в примусовому відведення кожуха, потім натискаючи на рукоятку пилки плавно утутоплюють в заготовку обертовий диск. Але тим не менше в обох випадках важливо, щоб в неробочому стані пильний диск знаходився в захисному кожусі, що виключає можливість нанесення травми, навіть тоді, коли диск ще вхолосту обертається після завершення проходу. У дерев'яних заготовках вирізи краще виконувати врізним способом, так як пилу встановлюють на потрібному місці відразу всієї опорною плитою.

Однією з важливих функцій сучасної дискової пили є можливість регулювання глибини пропила.

Електронна система забезпечує плавний пуск, що дозволяє уникнути віддачі при включенні пилки. Система управління при зміні навантаження підтримає постійну швидкість обертання диска.

Всі ручні дискові пилки мають нефіксірующійся вимикач, завдяки чому не можливо мимовільне включення інструменту, тоді коли його просто беруть в руки.

При пилянні утворюються тирсу, які необхідно видаляти. Від тирси позбутися допоможе спеціальний пилосос. Система пиловидалення видаляє утворюються при пилянні тирса. Шланг може кріпиться або безпосередньо до корпусу інструменту або через спеціальний перехідник.

Також більшість дискових ручних пив мають в своєму арсеналі напрямні шини, які полегшують роботу. Крім того пила по направляючої краще ковзає. До того ж завдяки напрямних можна запобігти від задирака кромку пропила. Але якщо такого корисного пристосування немає, то в якості направляючої можна використовувати алюмінієвий профіль, попередньо притиснувши його струбцинами до заготівлі.

Однак уникнути задирів на пропиляних крайках повністю не вийде, але їх можна звести до мінімуму. Для цього на лінію пропилу треба наклеїти самоклеючу стрічку.