Травень 27, 2015

Вибір інструменту: перфоратор (ударний дриль)

Без інструментів будь-який ремонт або будівництво неможливо. Найбільш затребуваний інструмент в будівництві і ремонті - це перфоратор. В даній статті поговоримо про типи перфораторів і що потрібно знати, щоб грамотно вибрати цей інструмент.

Перфоратор - це електричний інструмент, який застосовується для свердління отворів в різних матеріалах, а також як відбійний молоток. Перфоратор відноситься до напівпрофесійного і професійного інструменту, тому в побуті він менш поширений, до всього іншого він досить дорогий.

Якщо ви ведете якісь будівельні або ремонтні роботи, то без перфоратора просто не обійтися. Якщо розглядати перфоратор спрощено, то можна сказати, що свого роду він всім добре відомий відбійний молоток. Але в той же час перфоратор володіє деякими додатковими функціями, наприклад його можна використовувати як велику електродриль якщо буде потрібно просвердлити отвір в металі або дереві. Працює перфоратор в 3-х режимах:

Удар без свердління або довбання за допомогою спеціальних зубил, найбільш широко використовується при знесенні перегородок, стін, а також для створення порожнин під приховану електропроводку.

Але якщо в дрилі удар відбувається через механічної дії, то функція удару в перфораторі має електропневматичну схему, що сприяє підвищенню сили удару. Для кріплення бурів використовується спеціальний механізм. Система кріплення сучасних перфораторів буває 2-х типів: SDS Рlus і SDS Мах (досить відтягнути патрон щоб вставити свердло). Патрон SDS Рlus призначений для перфораторів легкого класу вагою до чотирьох кілограм. Такі прилади використовують для буріння отворів до 30 мм. Перфоратори масою до 12 кг використовуються для виконання більш важких робіт, в них застосовується патрон SDS Мах. Це суто професійні перфоратори, які використовують для буріння великих отворів.

Зусиль при роботі перфоратора доводиться прикладати значно менше, ніж працюючи ударним дрилем! Робітникові потрібно лише спрямовувати бур. Вважається, що продуктивність перфоратора більше продуктивності ударного дриля в 5-8 разів.

Штроблення. Якщо потрібно проштробити порожнину під приховану електропроводку перфоратор також є незамінним інструментом. Порожнина під проводку довбають закріпивши в патрон зубило або бур. Працюють в режимі удар без обертання.

Демонтаж плитки. Демонтують стару керамічну плитку таким чином: в патрон затискають зубило, вибирають кут напрямку зубила. Направляють зубило в шов плитки і ведуть їм до середини збиваючи плитку.

Демонтаж стін. Проводять долотом або списом, виставивши перфоратор в режим відбійного молотка.

Перш ніж вибрати перфоратор для роботи, необхідно визначитися який режим роботи більш за все буде вами затребуваний, а також максимальний діаметр отвору який може просвердлити інструмент. При виборі перфоратора також рекомендується враховувати розташування двигуна. Наприклад перфоратори з вертикальним розташуванням двигуна мають більш поліпшеним охолодженням, що сприяє довшому часу безперервної роботи.

Вдалої покупки! Інструмент завжди повинен бути надійний, а перфоратор тим більше!