Вересень 9, 2012

Вибір інструменту: ланцюгова пила (бензопила)

Багато власників приватних будинків не задають собі питання про доцільність наявності в будинку ланцюгової мотопилки. Річ дійсно корисна в будинку! Необхідно тільки визначитися в її виборі. Давайте спробуємо розібратися в головних особливостях, принципах вибору, достоїнства, а також недоліки різних пил.

Фахівці впевнені, що головною причиною неправильного вибору даного виду техніки - це незнання суті експлуатаційних характеристик пил про їх професійному рівню. Отже, що потрібно знати при виборі бензопили?

Нерідкі випадки, коли середньостатистичний домовласник, якому необхідно лише порізати дрова для печі або камінакупує бензопилу за допомогою якої можна валити ліс цілими днями. З іншого боку людина, яка хотіла б займатися професійною валянням лісу набуває малопотужну і дешеву пилу. У першому випадку буде переплата в кілька разів і незручність при роботі з важким обладнанням, у другому випадку - техніка швидко зношується і буде вимагати частого ремонту. Звідси робимо висновок, що пилу потрібно вибирати з завданнями, які необхідно вирішувати з її допомогою.

Класи бензопил

Є три різновиди пил. Провідні виробники вказують клас пил, тому покупець може зробити правильний вибір. Всі пили поділяються на 3 види.

Побутові пили - є оптимальним варіантом для тих, кому користуватися пилкою необхідно час від часу, наприклад, заготовити дрова для каміна або спиляти невелике деревце. Такі агрегати малопотужні, їх моторесурс не є великим. Однак побутові пилки зручні, легкі в експлуатації і дешеві.

Напівпрофесійні пили. Такі системи можна використовувати як при валки лісу, так і в будівельних роботах. Такі пили набагато ближче до професійних за технічними характеристиками, хоча у них є і недоліки. До недоліків можна віднести те, що вони все ж не можуть працювати по багато годин поспіль і не мають продуманої антивібраційної системи.

Професійні бензопили. Такими агрегатами можна працювати від 8 до 10 годин на день без перепочинку, також вони не бояться ні холоду, ні спеки. Потужність професійних мотопил вище 2,5 КВт. Однак і ціна при виборі професійної бензопили буде відповідної, так що купувати таку пилу для заміського домовласника або фермера питання індивідуальне.

Також варто сказати і про спеціальний вид пил.

Наприклад, одноручні пили в основному використовуються для підрізування крони дерев. За ціновими і технічними показниками близькі до професійних. Особливістю цих агрегатів є невелика вага, малогабаритність і розміщення ручки, яка розташована зверху.

Штангові пили. За допомогою таких пив можна обрізати високі гілки, до яких важко дістатися. Бувають як електричними, так і бензиновими.

Акумуляторні пили користуються певною популярністю, зручні в роботі, не вимагають частої підзарядки.

Сподіваємося, що тепер ви знаєте, що потрібно знати при виборі бензопили! У наступній статті читайте детальніше про технічні характеристики бензопил !