Червень 6, 2012

Вибір інструменту: електрокоса або бензиновий тріммер

Багато з нас мають дачну ділянку, а щоб ділянка виглядала красиво і мала доглянутий вигляд, його необхідно періодично обробляти: підстригати траву і позбавлятися від надокучливих бур'янів. Дачники зі стажем пам'ятають, що ще деякий час назад доводилося махати косою, щоб періодично приводити свою ділянку в божеський вигляд. Однак технічний прогрес на місці не стоїть і процес скошування трави вже давно механізований. Якщо ви ще не потурбувалися придбанням відповідного інструменту, то саме час це зробити.

При великій різноманітності інструменту для скошування трави відразу виникає проблема - як вибрати відповідну модель? Вибір дійсно великий, як то кажуть, «очі розбігаються», тому слід остерігатися дешевої продукції, яка масово продається на будівельних ринках або в гіпермаркетах. Що ж, будемо розбиратися.

Бензинові коси завдяки великій продуктивності, потужності і автономності знайшли найширше застосування. При косінні бензинової косою немає необхідності турбуватися про наявність електричної розетки та необхідного напруги, можна не турбуватися про те, як би часом не перерізати кабель-подовжувач, а також, щоб не пом'яти ним посадки. Більшість бензинових мотокос могутніше своїх електричних побратимів, а коштують дорожче. Між собою відрізняються типом і потужністю двигуна. Двигун буває двотактний і чотиритактний. Також розрізняються формою штанги, яка буває пряма, кутова, роз'ємна або Целікова, ручки управління бувають "T," D "," J "-образні, і ріжучим інструментом (дисковий ніж і/або тріммерная головка).

Зверніть увагу на форму рукоятки

Бензокосами з D-подібною ручкою буде зручно обробляти ділянки, які вимагають великої маневреності: живоплоти, квітники і ділянки розташовані поруч з парканом. J-подібної бензокосами найкраще буде обробляти ділянки з високою травою, до того ж вона більш безпечна.

При окошіванні великих ділянок найкраще користуватися косою з «Т» - подібною ручкою і прямою штангою, що дозволить робити косою широкий замах і скошувати більшу кількість трави. Від вибору форми штанги залежатиме безпека і зручність роботи з косою. У бензокоси з кутовою штангою, обертання ріжучої головки здійснюється сталевим тросом. У бензокоси з прямим типом штанги - прямим металевим стрижнем. Моделі з кутовий штангою мають дещо меншу надійність і потужність.

Електричні коси розрізняються різним розташуванням двигуна. Електрокоси з нижнім розташуванням двигуна більш легкі, але мають меншу потужність (200-500 Вт). Ними рекомендують косити м'яку газонну траву в режимі: хвилин 10-15 роботи, після чого такий жи час на перерву, яка необхідна для уникнення перегріву двигуна і виходу його з ладу. Працювати по мокрій траві не рекомендується. Через меншу ширину зрізу площа обробки не велика.

При виборі електричної коси перш за все необхідно звернути увагу на такий параметр як потужність. Даний параметр розраховується у ВАТ. На даний момент можна вибрати електрокосу з потужністю від 200 до 1400 ват. Чим більш могутніша електрокоса, тим краще. Але і коштують вони природно дорожче. Не варто купувати дешеві 200 або 300 ватні електрокоси, які стануть в нагоді тільки для того, щоб косити м'яку траву в палісаднику перед будинків. Ясно, що такий варіант не влаштує більшість дачників, тому як у більшість ділянок по шість і більше соток, які періодично намагаються захопити загартовані у багаторічній боротьбі за життя бур'яни.

Тому, якщо ви вирішили придбати електричну модель, то краще за все буде вибрати 1000-ватну модель. Недоліком електричного тріммера є те, що він прив'язаний до розетки проводом.

Ріжучої поверхнею в бензо- і мотокосах є нейлонова волосінь, і сталеві або пластикові ножі, а також спеціальні пильні диски. При частій роботі нейлонова волосінь поступово стирається, тому диски з волосінню необхідно буде міняти. Купувати їх можна в спеціалізованих магазинах, там же де ви купували косу. Якщо ви часто використовуєте сталеві ножі, то їх теж треба буде періодично підточувати. При поломці ножа найкраще замініть його.

До бензинових і електричних кіс випускають різні дискові ножі. Зазвичай в комплект з косою входять штатні, двох, трьох або ж чотирьохлопатевий ножі, які використовуються для викошування жорсткої і високої трави і дрібного чагарнику. Якщо необхідно викосити ділянку, на якому можуть попастися камені, то працювати сталевим ножем не рекомендується, так як є ймовірність, що ніж від удару об камінь може тріснути і розлетілися частки нанести травму. В цьому випадку краще всього застосовувати пластиковий ніж. Вони також при ударі об камінь можуть зламатися, але при цьому не завдадуть серйозної травми. Якщо ви збираєтеся використовувати косу для заготівлі сіна, то застосовуйте спеціальні восьмизубі ножі, які не подрібнюють скошену траву.

Тепер варто визначитися модель триммера якої фірми варто придбати. Виробників, які спеціалізуються суто на садовій техніці не дуже багато. Однак не покладайтеся цілком на гучне ім'я виробника. Іноді і солідні фірми випускають не зовсім вдалі моделі. Так само вірно і те, що при виборі моделі невідомої марки вона прослужить вам довгий час. Так що вибір буде швидше індивідуальний. Ми ж порекомендуємо звернути увагу на інструмент марки Stihl, Echo чи Husqvarna.

Окремо потрібно згадати про такий вид триммеров, як акумуляторні коси. Назвати його нормальним інструментом язик не повертається. Недоліки: велика вага, висока вартість, низька потужність, часта потреба в заряджанні. З переваг можна визначити тільки одне - мобільність.

Думаємо, що дана стаття виявилася вам корисною і ви не будете більше задавати собі питання про те, яку косу собі вибрати. Купуйте, розбирайтеся і приступайте до облагороджування свого дачної ділянки. Красивого вам газону!