Березень 17, 2015

Вибір інструменту: будівельний степлер (текер)

Степлер є найзручнішим інструментом при виконанні великого спектра різних робіт: кріплення оббивки меблів, роботі з фанерою, ДВП, ДСП, монтажі руберойду або черепиці, кріпленні утеплювача, гідроізоляції, прокладання кабелів, будівництві плівкових парників і багато іншого. По надійності з'єднання за допомогою скоб, продуктивності і швидкості йому немає рівних. Останнім часом степлер став невід'ємним інструментом в арсеналі дизайнерів. Його також корисно мати будь-якому домашньому майстрові в своїх інструментах. Працюють степлером однією рукою, тому матеріал можна направляти так як потрібно. З'єднання при цьому виходить міцним і акуратним.

Типи степлерів

У будівельних степлерів є інша назва - текери, але воно використовується не так часто. Крім механічних, існують пневматичні та електричні степлери. Це професійне обладнання і призначені вони для виконання великих обсягів робіт.

Механічні степлери застосовуються в основному в домашніх роботах. Можна виділити кілька їх основних видів.

Звичайний степлер. Витратними матеріалами служать плоскі скоби. Принцип роботи досить простий - скоба забивається якщо степлер прикласти до поверхні і натиснути важіль.

Кабельний степлер. Даний вид призначений для кріплення проводів. В основному використовуються при прокладанні локальних комп'ютерних мереж і низковольтові кабелю.

Скобозабивні молотки. У точності забивання сильно поступаються механічним і кабельним степлера, але зате значно виграють в скорострільності. Такий інструмент використовують, коли потрібно не точність, а швидкість, наприклад при кріпленні руберойду на крівлі або утеплювача .

Також існує універсальний (комбінований) степлер, який є гібридом перших двох типів.

Слід зазначити, що поділ механічних степлеров на професійні та побутові моделі не є настільки яскраво вираженим. Можна тільки прийняти до уваги що у професійних степлерів більш розвинена ергономіка і більший ресурс. У професійних моделей менше використовується в напружених вузлах дешевих пластмасових деталей. Зрозуміло, що професійні степлери і коштують дорожче.

Професійні степлери мають додаткові опції. Такі як:

Кілька слів про скоби для степлера

Скоби для степлерів розрізняються за розміром і в залежності від призначення варіюються від 4 мм до 40 мм і товщиною від 0,7 мм до 1,65 мм. Але найпоширеніша довжина скоб - 10 мм. Фірмові скоби, як правило, виготовлені з нержавіючої сталі, добре заточені і зібрані акуратно в стапель, легко відокремлюються і не розсипаються.

Сподіваємося, що після прочитання цієї статті ви трохи більше дізнаєтеся якими критеріями керуватися при виборі будівельного степлера. Тому бажаємо вдалого вибору і пам'ятайте, що якісний інструмент дешевим не буває.