Червень 8, 2012

Вибір інструменту: болгарка (кутошліфувальна машинка)

За допомогою кутошліфувальної машинки, або як її ще називають болгарки можна легко і швидко різати метал, обдирати іржу, шліфувати поверхню і виконувати безліч інших операцій. Взагалі болгарка - це незамінний інструмент. Кутошліфувальні машинки можна розподілити на побутові і професійні. Давайте розберемося для чого потрібен той чи інший варіант.

Болгарки для побутового використання мають більш низьку продуктивність, спрощені функції і менший час для роботи даного інструменту. В цілому болгарки для побутових потреб не призначені для тривалих робіт. Максимальний час яке ви можете використовувати для їх експлуатації це 2-3 години. В принципі цього вистачає для виконання нескладних і нетривалих робіт. Якщо вам необхідна безперервна і тривала робота з металом, то найкраще вибрати професійну болгарку. Якість професійної болгарки набагато вище ніж у любительської моделі.

Характеристики вуглошліфувальної машинки.

При виборі болгарки насамперед слід звернути увагу на головну характеристику даного інструменту - потужність, а також розмір диска для різання. Чим більшим діаметром володіє диск, тим глибше можна зробити рез. Іншою важливою характеристикою кутошліфувальної машинки є швидкість обертання шпинделя. Вибирайте кутошліфовальну машинку з плавним пуском, так як в противному випадку може вибити пробки. Кращим варіантом буде вибір болгарки зі швидкістю 80 м/сек.

Отже, яку кутошліфовальну машинку варто придбати? Питання не просте. У магазинах можна вибрати велику кількість моделей, як відомих брендів, так і не дуже. Ми б вам порадили придбати модель фірми Bosh, DeWalt, Makita, так як вони проходять через контроль якості, а також оснащені серйозним захистом. До того ж відомі фірми мають великим вибором сервісних центрів, що при деякій несправності дозволить вирішити проблему швидше.

Що необхідно знати при виборі болгарки?

Зараз всі моделі болгарок оснащені кнопкою для того, щоб фіксувати шпиндель. Кожна болгарка повинна бути оснащена спеціальним ключем для того, щоб можна було легко відкрутити відрізний диск.

Вивчаючи ринок кутошліфувальних машинок ми прийшли до висновку, що практично всі моделі оснащені всім, що необхідно для роботи. Для того, щоб підвищити їх безпеку є вентиляційні пази в корпусі необхідні для того, щоб уникнути перегріву. Більш потужні кутошліфовальні машинки, які мають потужність від 2100 Вт, дозволяють встановити коло діаметром 230 мм, також вони мають вагу 4,5 кг, якщо необхідно, то обертовий диск можна зупинити менш ніж за 2 сек. Однак такими болгарками краще працювати не на вазі (що дуже проблематично при такій вазі і швидкості), а внизу - обрізати і підрізати.

При запуску болгарки відбувається стрибок напруги в мережі, що може привести до виходу з ладу електрообладнання або вибивання пробок. Щоб уникнути цього можна вибрати болгарку з плавним запуском.

Застереження щодо використання болгаркою.

Як не крути, але кутошліфовальна машинка є небезпечним інструментом, так що при роботі з нею необхідно дотримуватися елементарних правил безпеки. Наприклад, працювати зі спеціальними окулярами, впевнено тримати інструмент. Пам'ятайте, що іноді відрізний диск може затиснути або він може взагалі розлетітися. Хоча відрізні диски і армуються всередині спеціальною сіткою для запобігання розльоту осколків, але все одно, повірте, хорошого в цьому мало! Працюйте з нею акуратно і технологічно, щоб виконувати всі норми безпеки, тоді болгарка стане вам надійним помічником у ваших ремонтних роботах. Сподіваємося, що прочитавши цю статтю ви будете знати як вибрати болгарку!