Серпень 1, 2013

Ванна кімната в дерев’яному будинку

Давно пішли в минуле ті часи, коли люди милися тільки в лазні. Сьогодні стандартом для кожного сучасного будинку є підключений водопровід, система каналізації і можливість прийняти ванну або душ.Влаштувати зручну ванну кімнату в дерев’яному будинку або котеджі цілком підсилу людям які прагнуть до життя в якісному заміському будинку. Раніше вважалося, що ванну кімнату можна облаштувати тільки на етапі будівництва будинку, проте завдяки сучасним будівельним технологіям облаштувати ванну можна і в готовому будинку.

Для простоти підводки комунікацій, а також з-за деяких інших проблем (які ми розглянемо нижче) найкраще влаштувати ванну кімнату на першому поверсі, тому як необхідно серйозно зайнятися пристроєм якісного бетонної основи, а також виконати гідроізоляцію. Також для ванної в дерев’яному заміському будинку можна встановити теплі підлоги, при цьому всі комунікації можна легко приховати, що сприятливо впливає на дизайн приміщення. Перед тим як встановлювати ванну слід провести зміцнення перекриттів і підлог, адже ванна, до того ж наповнена водою має чималу вагу.

Як говорилося вище зручніше виконувати зміцнення статі на першому поверсі. Для посилення перекриття підлоги треба збільшити перетин балок і зменшити між ними відстань. При цьому рівень перекриття необхідно опустити на 10 см в порівнянні з іншими кімнатами. Це потрібно для того, щоб покласти чорновий настил, потім гідроізоляцію, після чого стяжку для фінішного покриття. Під фінішне покриття можна зробити монтаж теплої підлоги.

Гідроізоляція ванної кімнати в дерев’яному будинку.

Також слід сказати кілька слів про гідроізоляцію приміщення, спосіб якої однаковий як для будинків з дерева, так і з цегли. Для гідроізоляції кращими матеріалами є пергамін, склотканина. Слід провести обробку дерев’яних покриттів від цвілі і грибка за допомогою антигрибкових засобів. Для фінішного покриття експерти радять укладати керамічну плитку, пробку, лінолеум або мозаїку. Коли підлогове покриття готове встановлюють ванну, а також інші сантехнічні прилади.

Сантехніка у ванній кімнаті дерев’яного будинку.

Установка сантехніки в дерев’яному будинку нічим не відрізняється від встановлюваної в квартирі. Ванну краще всього розмістити вздовж стіни, що сприяє зменшенню навантаження на балки статі. Непоганим рішенням для заміського будинку або котеджу є установка дерев’яної ванни.

Вона оригінально і красиво виглядає в інтер’єрі ванної кімнати. Дерев’яні ванни виготовляються в основному з модрини і кедра, так як ці породи не бояться вологи, до того ж для додаткової стійкості вони обробляються спеціальним складом. Недоліком дерев’яної ванни є складність у відході. Обов’язково у ванній слід встановити раковину, якщо є місце, то встановити можна джакузі. Але якщо ванна кімната малого розміру, то ідеальним варіантом буде душова кабіна.

Який матеріал вибрати для обробки стін у ванній кімнаті

Стіни перед обробкою в обов’язковому порядку обробіть антисептиками. Можна використовувати традиційні матеріали - керамічну плитку, мозаїку або пластикові стінові панелі .

Великим плюсом пластикових панелей є їх дешевизна в порівнянні з іншими матеріалами, довговічність, вологостійкість і простота монтажу.

Яким матеріалом слід обробити ванну кімнату в дерев’яному будинку.

Пол, звичайно ж, можна виконати з різноманітних матеріалів, але краще оздоблення керамічною плиткою, так як це зручний і практичний матеріал при обробці підлоги у ванній, вона не боїться вологи і за нею досить легко доглядати. Вологостійкий ламінат у вашій ванній додасть їй сучасного вигляду. Непоганим бюджетним рішенням буде укладання лінолеуму.

Провівши всі дії можна буде приймати ванну в своєму заміському дерев’яному будинку. А витрачені зусилля і кошти обов’язково окуплять себе в майбутньому.