Квітень 2, 2012

Утеплювачі і їх характеристики

При будівництві заміського будинку одним з важливих моментів є вирішення питання про його енергосбереженіі.Напрімер, при будівництві приватного будинку найкраще скористатися найбільш ефективними утеплітелямі. Традіційними теплоізоляційними матеріалами є мінеральне волокно і твердий пенопласт. Для правильного вибору утеплювача слід врахувати його характеристики, такі як простоту монтажу, довговічність, міцність, негорючість і стійкість до деформації.

Мінеральної або кам’яною ватою називається утеплювач, який створений на основі волокон, отриманих з технічних мінералів, обпаленого шлаку і гірських порід. Скловата є теплоізоляційним матеріалом, який складається з волокон, основою яких є відходи скла.

При цьому у скловаті товщина волокон буде менше товщини людського волоса, а також менше, ніж у мінеральних волокон, тому їх кількість в умовному обсязі більше. Із цього випливає, що в цьому матеріалі більше повітряних зазорів, і тому теплопровідність скловати менше, при тому, що обидва утеплювача володіють схожими експлуатаційними характеристиками.

Матеріал застосовується для того, щоб утеплити фасади будинків, перекриття та підлоги, а також для внутрішнього утеплення крівлі. Перевагами даних матеріалів є їх негорючість і екологічность. Вироби з кам’яної вати сприяють захисту ізольованої поверхності. Ці матеріали будуть тліти, але НЕ горіти. Також до плюсів даного матеріалу варто записати його довговічність, хімічну нейтральність, а також, що важливо, стійкість до перепадів температури. Мінераловатні плити не схильні до гниття, в них не заводяться комахи і їх не пошкоджують гризуни. Дякуючи хорошій паропроникності цього утеплювача стіни будинку будуть «дихати», при цьому зберігаючи тепловий комфорт усередині житлового приміщення.

Однак у цього матеріалу є і недоліки. Одним з яких є втрата ізоляційних властивостей при неправильній експлуатаціі. Якщо деякий час на мінераловатні плити впливає волога, то відбувається їх усадка і втрата стійкості. Тому рекомендується, при застосуванні волокнистих теплоізоляційних матеріалів, захистити їх від потрапляння великої кількості вологи за допомогою гідроізоляційних плівок.

Пінополістирол відноситься до типу ніздрюватих утеплювачів. Це плита з газо наповнену пластмасою. Застосовують пінополістирол для зовнішнього утеплення стін, а також як середній шар огороджувальної конструкції будинку.

До переваг даного матеріалу варто віднести його чудові теплоізоляційні характеристики при відносно невисокій ціні. Данний матеріал можна легко різати ножем, до всього іншого він має достатню пружність і витривалість на стискування або розрив. Недостатком його є досить короткий термін експлуатації - 15 років. Також варто відзначити, що даний матеріал може руйнуватися від впливу ультрафіолетових променів, від попадання агресивних рідин, таких як ацетон, уайт-спіріт, бензин та інших. Навіть звичайна вода, яку пінополістирол активно вбирає, може призвести при замерзанні до його швидкому руйнуванню. До всього іншого його дуже часто можуть псувати гризуни. До того ж пінополістирол є не безпечним матеріалом. Якщо на нього буде впливати вогонь, то він сам займеться, при цьому виділяючи отруйні речовини.

Іншим теплоізоляційним матеріалом є пінополістирол екструзії. Для його отримання використовують метод екструзії звичайного пенополістірола. Дякуючи комірчастій структурі матеріал характеризується низьким водопоглинанням. Також цей утеплювач має високу теплопровідність, паропроникність і прочностью. Застосовується для ізоляції фасадів, підлог і міжповерхових перекриттів.

Перевагою екструзійного пінополістиролу слід вважати його довговічність, опірність деформації, до того ж він не втрачає своїх властивостей з часом. Також він є хімічно інертним.Із недоліків слід зазначити, що якщо матеріал тривалий час буде експлуатуватися при температурі, близькій до максимально допустимої (+ 80 °), то це буде сприяти деформації його розмірів.

У приватному будівництві поряд з попередніми видами утеплювачів досить часто застосовується теплоізоляційний матеріал на основі пенополіетилена. В поєднанні з алюмінієвою фольгою, яка входить до його складу, такий тип утеплювача дасть непоганий ефект, маючи при цьому досить малу товщину утеплювального шару. Якщо ви виберете його для використання, то Вам не доведеться займатися паро- і гідроізоляцією, тому як, в даному випадку вони не потребуются. Областю застосування даного виду утеплювача є утеплення підлоги, а також для похилих дахів.

Перевагою застосування пінополіетилену є простота його застосування, немає необхідності займатися укладанням паро- та гідроізоляції, хімічна інертність і мале водопоглинання. Із недоліків відзначимо обмежену сферу застосування. Пінополіетилен використовувати як зовнішню ізоляцію не можна.