Квітень 20, 2014

Установка септика на дачі

Ще порівняно недавно майже на всіх дачах і заміських будинках санвузли являли собою розташовану у дворі вигрібну яму. Але сьогодні завдяки септика проблеми утилізації побутових стоків по-чому благополучно вирішені. Зараз майже кожен поважаючий себе власник приватного будинку думає про встановлення у себе на ділянці цього нескладного, але безперечно дуже зручного пристрою.

Септик - це пластмасова або бетонна ємність для очищення побутових стічних вод (каналізації) від малоповерхових житлових будинків, котеджів при відсутності системи каналізації. Септик складається з герметичного корпусу, який розділений на дві або три секції.

Який обсяг повинен бути у септика?

Обсяг резервуара септика повинен бути таким, щоб стоків поміститься в ньому вистачило, як мінімум на 10-20 днів. Така періодичність потрібно для того, щоб не настав процес бродіння. Як показує практика для сім’ї складається з чотирьох чоловік потрібний резервуар об’ємом приблизно 8 м³. Якщо опорожняться резервуар буде частіше, то його обсяг може бути менше.

Септик має отвір з горловиною знаходиться на рівні землі, яка закривається кришкою. Резервуар через цю горловину спорожняється. Для контролю наповнюваності резервуара найкраще обладнати його найпростішим сигналізатором: поплавок з покажчиком рівня, але кращий варіант - це електронний сигналізатор, що складається з датчика, який встановлюється в резервуарі, а також сигналізатора, розміщеного в зручному місці. Крім того, септик повинен мати віддушину, виведену вище рівня землі на 0,5 метра або вище.

Перевагою пластмасових септиків є те, що вони легкі і не гниють в землі. Однак розраховані такі резервуари тільки на певні навантаження. Тому перед придбанням слід уважно вивчити рекомендації виробника і технічні характеристики. Для захисту пластмасового септика від деформації його перед закапуванням слід заповнити водою. Потім зверху резервуар засипається шаром грунту. Обсяг пластмасових резервуарів становить від одного до декількох десятків кубів.

Бетонні септики

Їх монтаж проходить безпосередньо на місці зведення або вони збираються з готових елементів. Недоліком є велика вартість і більш складний монтаж. З плюсів велика міцність, тому бетонні резервуари немає необхідності додатково зміцнювати. Вони не деформуються при засипці землею як пластикові. Місця стиків резервуара необхідно ретельно ущільнити, особливо знизу. Ущільнюють стики водонепроникним бистросхвативающегося цементом. При цьому негерметичні ділянки залишати неприпустимо! Це може сприяти забрудненню нечистотами грунтових вод.

Де найкраще встановити септик?

Місце передбачуваної установки септика має бути віддалене від будинку, колодязя або меж ділянки на відстань, яке визначено технічними умовами і відповідає нормативним документам. Оптимальна довжина каналізаційної труби від будинку до септика - 5-6 метрів. У разі якщо її довжина більше 15 метрів, тоді буде потрібно встановити проміжний колодязь. Септик для попереднього очищення побутових стоків необхідно розміщувати не менше ніж в 6 метрах від будинку і не менше ніж в 2 метрах від питного колодязя.

Розташовувати септик занадто далеко від системи внутрішньої каналізації заміського будинку також не слід, так як природний стік відходів вимагає установки вивідний труби під необхідним ухилом, тому чим далі від будинку планується встановлювати септик, тим глибше доведеться його закопувати. Також слід передбачити можливість зручного під’їзду асенізаторської машини до місця установки септика. Глибина септика залежить від рівня промерзання грунту в даній місцевості і розташування грунтових вод.