Березень 19, 2013

Таунхаус - будинок за межами міста

В останні роки в нашій країні спостерігається зростання малоповерхового будівництва. Певною популярністю користуються селища, які називаються на західний манер таунхаусами. Отож, що ж це таке-таунхауси? Це слово англійське, означає буквально «towhhouse» - «міський будинок, особняк». Таунхаус собою являє 2-3 поверховий котедж із земельною ділянкою, автономною системою теплопостачання та окремим входом.

Такі котеджі об’єднують в єдиний комплекс, які з’єднуються між собою спільними стінами і однієї архітектурної ідеєю. В той же час в кожному котеджі влаштовуються окремі під’їзні шляхи і є окремий гараж. Таунхаус об’єднує в собі зручності міської квартири зі свободою заміського будинку.

На перших поверхах в будинках зазвичай розташовують вітальню, кухню , підсобні помещенія.На других поверхах-робочий кабінет, дитячу, спальню.На всіх рівнях розташовуються окремі санузли. Таунхауси зручні, економічні і комфортабельні.

Так як земельну ділянку для одного котеджу в таунхаусі істотно менше, ніж необхідний для індивідуального котеджу, то це істотно зменшує вартість будівництва. Також витрати на підведення комунікацій набагато менше, адже підводити їх до трьох-чотирьох зблокованих котеджів обійдеться нижче, ніж до окремого приватного будинку. І нарешті, набагато менше буде потрібно будматеріалів, наприклад через зведення загальних стін. Витрати на експлуатацію індивідуальної квартири в таунхаусі будуть нижчі.

Плюси і мінуси таунхаусів

Найголовніше гідність таунхауса - економічність будівництва і проживання якщо порівнювати з індивідуальним будинком або котеджем. Благоустрій території, охорона, вивіз сміття і т.д. - всі ці проблеми за великим рахунком вирішені в таунхаусах. Також великим плюсом проживання в такому селищі є однорідне соціальне середовище, що неможливо при придбанні квартири на ринку вторинного житла або навіть в новобудові. Також не треба турбуватися, що Вас можуть затопити сусіди зверху або трапитися інші дрібні неприємності властиві проживання в багатоповерхівці.

Однак не варто вважати проживання в таунхаусі повноцінним проживанням у власному заміському будинку. Це швидше за все якась напівзахід, до того ж ділянку в три сотки нагадує тільки людям з великою фантазією «сільське роздолля», до якого тягнуться втомлені від тісноти і урбанизованності міські люди. До того ж вийшовши за межі селища все одно потрапляєш в ті ж галасливі і запилені «міські джунглі».

Що ж стосується таких селищ побудованих в деякому віддаленні від мегаполісів, то в цьому випадку виникають проблеми з транспортною розв’язкою. До роботи дістатися досить складно при завантажених дорогах, властивих сучасним містам-мільйонникам. Однак, варто зауважити, що таунхауси зайняли свою певну нішу на ринку житла і їх будівництво, за свідченням забудовників спеціалізуються на малоповерховому будівництві, буде тільки збільшуватися.