Грудень 23, 2013

Самостійна заміна розетки

Іноді виникає така ситуація, що потрібно замінити розетку в будинку. Наприклад, ви в будинку робите ремонт і хочете замінити всі розетки на нові, розетка випадає з гнізда, що може бути не зовсім безпечним або ж корпус розетки може оплавитися. Що ж, питання начебто простий. Варто викликати електрика і він зробить це швидко і просто. Однак за візит електрика коштує заплатити, до того ж, а чи не краще вміти робити це самостійно. Тому, в цій статті розглянемо як замінити електричну розетку своїми руками.

Інструменти необхідні для заміни електричної розетки.

Щоб замінити електричну розетку вам буде потрібно:

Перед початком роботи по заміні розетки необхідно відключити електрику в квартирі, тобто відключити автомат.

Якщо у Вашому будинку стара електропроводка, тоді слід враховувати, що раніше всі розетки встановлювалися в металеві подрозетники, діаметр яких більше ніж діаметр сучасних пластикових підрозетників.

Тому, для початку необхідно стару металеву коробку прибрати, а на її місце поставити нову, пластикову.

Демонтаж старої розетки.

За допомогою викрутки відкрутіть на кришці у старій розетки гвинт і зніміть її.

Далі звільніть два гвинти розпірних пластин. Потім відкрутіть два кріпильних гвинта. Як правило, їх немає на старих розетках, на новіших вони можуть бути присутніми.

Тепер акуратно вийміть розетку з гнізда - наскільки це дозволять зробити дроти.

На кінцевому етапі послабляєте гвинти що кріплять дроти і знімаєте корпус розетки.

Перевірте уважно як виглядає ізоляція всіх проводів. Наприклад, вона може бути пошкоджена або оплавлена. Якщо це так, тоді пошкоджені дроти слід обрізати до неушкоджених ділянок, після чого обрізані кінці зачистити.

Установка нової розетки.

Після демонтажу старої розетки виконайте установку нової розетки. Для цього буде потрібно пластиковий підрозетник. Повапните його алебастром або гіпсом. Потім вставте в гніздо підрозетник і почекайте хвилин п'ять, перш ніж алебастр або гіпс НЕ затвердіють. Після чого можна приступати до підключення до нової розетки проводів, далі розетку вставляють в гніздо. Після цього закрутіть гвинти розпірних пластин, а також кріпильні гвинти. Потім одягається кришка розетки і кріпиться гвинтом.

Монтаж розетки виконаний, тепер необхідно подати напругу, включивши автоматичний вимикач. От і все. Установка розетки завершена. Отже, монтаж електричної розетки є досить простою справою. Дотримуючись наших порад, Ви зможете самостійно виконайте її установку, не вдаючись до допомоги професійних електриків. Успіху і всього найкращого!