Січень 11, 2012

Реконструкція заміського будинку

Зараз на ринку є чимало сучасних будівельних технологій і матеріалів. Вони відрізняються великою різноманітністю і багатофункціональністю, що дає можливість досить просто перетворити звичайний сільський будиночок в комфортабельний житловий котедж, в якому можна буде жити цілий рік. Варіантів перетворення дерев'яного будинку в котедж може бути безліч, ми ж розглянемо досить простий варіант, коли не доведеться міняти планування і чіпати несучі стіни.

Більшість дачних будиночків не має з'єднання водопроводу, також в них немає санвузла, а для того, щоб працювала газова плита необхідно купувати газ в балонах, часто стіни і дах не утеплені. У будинку, де можна проживати круглий рік має бути змонтовано опалення, холодне і гаряче водопостачання, утеплені фасад і дах, обладнаний санвузол, а вікна і двері замінені на енергоефективні.

При будь-реконструкції або перебудови будинку починають:

 1. З робіт по зміцненню фундаменту. При цьому необхідно зайнятися облаштуванням вимощення . Правильна вимощення захищає фундамент будинку від дощових та паводкових вод, а також попереджає його деформацію.
 2. Далі утеплюють, а якщо потрібно, то і перекривають дах.
 3. Після чого необхідно зайнятися пристроєм водопроводу. Якщо підключитися до централізованої водонапірної системі немає можливості, то необхідно зайнятися копанням власної свердловини.
 4. Наступний етап - це підводка газу або установка в будинку обладнання для іншого виду палива.
 5. Далі обов'язково потрібно замінити старі вікна. Установка сучасних герметичних і красивихвікон посприяє не лише поліпшенню виду всього житла, а й значно скоротить тепловіддачу будівлі.
 6. Реконструкція будівлі завершується утепленням фасадів.
 7. Після загальної реконструкції можна приступати до внутрішнього оздоблення приміщень, але тут вже у кожного свої дизайнерські переваги.

Фундамент будинку

Фахівці будівельної справи стверджують, що найбільш значущим в будинку є фундамент. Насамперед необхідно провести його огляд, а якщо знадобиться, то і ремонт. Причини деформації фундаменту можуть бути викликані:

Найбільш часто зустрічається такий дефект, як нерівномірне просідання всієї конструкції будинку. Через цей дефект і з'являються і збільшуються тріщини за різними напрямками, від фундаменту до стін. У деяких випадках спостерігається перекіс будинку. Причиною цього є такі фактори:

 1. Недостатня глибина закладки самого фундаменту. Зазвичай такий дефект важко виправити, так як для того, щоб його виправити доведеться затратити багато сил і коштів. Якщо величина просідання незначна, то рекомендується весь периметр підсипати грунтом. Цей спосіб є півзаходом, але все ж дозволить в деякій мірі «заглибити» фундамент.
 2. Наступною причиною виникнення перекосу конструкції будинку є вплив ґрунтових вод. В цьому випадку можна спорудити дренажну систему. Іншим варіантом є посадка рослин, які можуть активно відбирати вологу з ґрунту.
 3. Виникнення нерівномірності при навантаженні на фундамент різних частин будинку.
 4. Через зміни навантаження при влаштуванні додаткової прибудови. Якщо при цьому були допущені помилки при оцінці можливостей самого фундаменту, то при усуненні такого дефекту доведеться зіткнутися з чималими матеріальними та трудовими затратами при збільшенні несучої площі фундаменту і перерозподілі навантаження. При тому, що якщо була помилково оцінена несуча характеристика грунту, виконується проливання знаходиться під фундаментом ґрунту «цементним молоком».
 5. При руйнуванні матеріалу фундаменту через низьку якість або з часом. Поступово через вплив вологи і промерзання фундамент піддається руйнуванню. Вирішити таку проблему можна тільки при капітальної реконструкції фундаменту. Для виконання таких робіт спочатку необхідно зняти навантаження з фундаменту. При цьому вага будинку переноситься на розташовані поруч з ремонтованих фундаментом дерев'яні бруси з використанням сталевих балок. Після чого проводиться капітальний ремонт фундаменту.

Ремонтуємо фундамент будинку.

Якщо немає необхідності займатися серйозним ремонтом фундаменту, а при огляді виявилися дрібні тріщини і розломи, то в такому випадку потрібно зайнятися пристроєм вимощення, яка не дозволить грунту промерзнути нижче фундаменту. Її вимощення необхідно робити по периметру всього будинку шириною 60-80 см і деяким ухилом (від 3 до 10 °). Правильно споруджене вимощення захистить фундамент вашого будинку від дощових та паводкових вод, і в той же час сприяє попередженню його деформації.

Для того, щоб покласти вимощення застосовується бетон, гравій, асфальт, тротуарну плитку, камінь. Роботу виконують в такій послідовності: знімається грунт, потім засипають і утрамбовують пісок, далі необхідно укласти шар гравію і знову утрамбувати, після чого залити бетоном. Після того, як вимощення виконана необхідно закрити тріщини в фундаменті. Для цих робіт використовується спеціальна сітка, якою зміцнюють підставу, і штукатурну суміш.

Реконструкція покрівлі.

Перед тим, як приступити до реконструкції даху її необхідно оглянути зсередини і зовні. У кроквяної системі потрібно перевірити вузли сполучення крокв, в яких можлива поява деформацій через усушки деревини і ослаблення кріплення, а також кінці кроквяних ніг (мауерлат), де можуть утворитися сприятливі умови для гниття матеріалу. В цьому випадку ділянка зіпсованої деревини пресується, а якщо виникає значне зменшення перетину, то кроквяні ноги, підкоси, стійки та інші частини крокв підсилюють або замінюють новими. Посилити дерев'яні балки можна за допомогою надбалок або підбалок, що кріпляться до посилюваної балці за допомогою вертикальних болтів. При незначному пошкодженні крокв гниллю здійснюють протезування або нарощування. Наявні в кроквах поздовжні тріщини стягуються металевими хомутами на болтах.

Також не варто нехтувати обробкою всіх дерев'яних елементів несучих конструкцій антисептиком.

В основному, в будинках старої споруди, покрівельним матеріалом є шифер. Якщо при виборі нового матеріалу ви зупините свій вибір на натуральній черепиці, то в цьому випадку слід пам'ятати, що для монтажу черепиці потрібне посилення кроквяної системи. Таким чином, легкі покрівельні матеріали - наприклад металочерепиця - оптимально підійде для реконструкції.

Не так часто, але все ж, для реконструкції даху використовується покрівельний (з капілярною канавкою) профнастил. При цьому обидва матеріали укладають на рідку обрешітку. Перед тим як приступити до заміни покрівлі необхідно провести демонтаж старого шиферу. Спочатку потрібно вийняти шиферні цвяхи, за допомогою яких матеріал кріпився конструкції, потім листи демонтуються зверху вниз по схилу.

Укладають нове покриття на кроквяну систему починаючи з карнизного свеса, справа наліво, кладуть внахлест як у вертикальних, так і в горизонтальних стиках. Отвори для кріплення слід свердлити трохи правіше нижньої точки западини.

Різка листів металочерепиці виконується за допомогою висічених ножиць, можна скористатися електролобзиком. Виробники ні в якому разі не рекомендується використовувати для різання болгарку, так як від перегріву можна пошкодити захисний шар, що в подальшому може позначитися на експлуатаційних властивостях матеріалу.

Для кріплення металочерепицідо обрешітки потрібні спеціальні оцинковані саморізи з полімерним покриттям і обов'язковими гумовими прокладками.

Під час покрівельних робіт, крім листової металочерепиці, також використовують добірні матеріали - ковзани, планки, снігоупори. Це сприяє наданню покрівлі закінченого зовнішнього вигляду і забезпечує додатковий захист. Але будь-яке покриття необхідно укладати тільки на якісний покрівельний "пиріг", що складається з утеплювача, пароізоляційної і гідроізоляційної плівок.

Пристрій мансарди.

Господарі, які вирішили максимально використовувати корисну площу в будинку, як правило, перетворюють нежитловий горище в впорядковану мансарду. Для цього під час покрівельних робіт замінюють не тільки фінішне покриття, але і вдосконалюють весь «пиріг», укомплектовуючи його відсутніми шарами. Для того, щоб додати світла в мансардному приміщенні - встановлюють в дах похилі мансардні вікна. Виконання таких робіт є досить дорогим заняттям, але вони себе виправдовують.

Жити з холодною стелею неможливо. Саме ця неутеплені конструкція може зумовити до 30% тепловтрат будівлі. Щоб утеплити стелю, потрібна пароізоляційна плівка і утеплювач.

Утеплення даху в цілому, для правильного пристрою холодного вентильованого горища необхідно встановити пароізоляційний бар'єр знизу під теплоізоляційним шаром. Інакше неминучі проблеми з намоканням утеплювача і утворенням конденсату.

 1. Паробар'єр необхідно герметично проклеїти.
 2. Укласти шар теплоізоляції. Чим менше тепла проникає з приміщення на горище, тим краще.
 3. Забезпечити приточную і витяжну вентиляцію. Горище любить протяги.

В інших випадках горище можна залишити нежитловим, але неодмінно доведеться утеплити його перекриття.

Підводимо воду.

Якщо у вашому населеному пункті є водопровід, то це значно спрощує справу. Для того, щоб в будинку була вода буде потрібно врізатися в нього. Для цього слід подати заяву в місцевий водоканал, який обслуговує даний водопровід з проханням про видачу технічних умов на водопостачання. Після того як ви отримаєте ТЗ потрібно замовити проект введення. Його потрібно узгодити в конторі водоканалу. Отже, всі необхідні папери і дозволу у вас на руках, тепер можна найняти робітників для риття траншеї та укладання труб. Після всіх виконаних робіт водоканал підключить вам воду, а заодно і опломбує лічильники. Для монтажу розводки води по будинку можна найняти фахівців, а можна зайнятися самому і заощадити досить пристойно, повірте нічого надприродного в цьому немає. У майбутніх статтях ми обов'язково торкнемося цієї теми.

Якщо ж поблизу водопровід відсутній, то це дещо ускладнює справу. У цьому випадку буде потрібно свердловина. Необхідно буде знайти компанію, яка займається роботами по бурінню скважена н . Підрядники виконують кілька етапів .Це будівельно-підготовчі роботи: буріння свердловини, монтаж насосного обладнання і нарешті запуск в експлуатацію системи водопостачання. Вибираємо і правильно встановлюємо насос.

При виборі насоса слід звернути увагу на такі параметри, як відстань від свердловини до будинку, діаметр труби по якій буде надходити вода і т. д. На ринках представлена велика кількість китайських варіантів за різною ціною, проте купувати їх не радимо. Рекомендується брати станцію з корпусом з нержавіючої сталі - така модель прослужить довше.

При динамічному рівні води більше 3 метрів від дна знадобиться погружной насос. При установці свердловини слід використовувати труби з ПВХ або нержавіючої сталі. Потім до станції потрібно підключити електрику і зробити заземлення. Для того, щоб в будинку була гаряча вода можна встановити бойлер.

Головне про електропроводку

При реконструкції заміського будинку ніяк не обійтися без заміни старої електропроводки. Адже ви хочете жити в безпечному домі? Навіть якщо стара електропроводка працювала без збоїв, вона може не витримати навантажень сучасної побутової техніки. Бойлер, електродуховка, пральна машина і навіть міксер буде вибивати пробки. Після установки нової проводки на зміну застарілим пробках прийдуть автоматичні вимикачі, а замість алюмінієвого кабелю буде змонтований мідний. Всі роботи по її заміні необхідно провести до початку штукатурних, малярних і будь-яких оздоблювальних робіт в приміщенні.

Електропроводка буває прихованою, зовнішньої і виконаної в кабель-каналі. При монтажі прихованої електропроводки виконується штробление бетонних або цегляних стін, при монтажі зовнішньої - електропровід кріпиться за допомогою пластикових скоб до поверхні стелі або стін. Інший варіант - прокладати електропроводку в полімерному кабель-каналі (за допомогою його, як правило, маскують електричні, телефонні та телевізійні кабелі).

Можна виконати проводку комбінованим способом - частина електропроводки виконується прихованим способом, а частина прокладається зовнішнім. Наприклад розетки і вимикачі встановлюються на поверхню стін без створення отвору. За допомогою комбінованого способу монтажу можна знизити вартість робіт.

Заміну електропроводки слід починати з походу в магазин електротоварів і покупки кабелю. Фахівці не радять купувати продукцію вироблену в Китаї. Кабель з Піднебесної є гірші за якістю, а також в деяких випадках можуть не збігатися зазначені розміри перетину.

Рада споживачам: якісний кабель повинен бути завжди з маркуванням!

Для сучасної електропроводки потрібна обов'язкова установка диференційного захисту на всі розеткові і силові групи, пристрій контуру заземлення (обов'язково при трифазної системі підключення будинку). Також необхідно буде замінити старий лічильник на більш потужний, сучасний. Рекомендується також встановити в електрощитку автоматичні вимикачі на кожну групу - наприклад окремі кімнати, освітлення, розетки групи і т. д.

Обов'язково встановіть окремі автомати на потужне або цінне обладнання - газовий котел, пральну машину, електроплиту і т.д. Місця для з'єднань проводів і їх відгалужень найкраще розміщувати в спеціальних розподільних коробках. Найкраще залишати їх видимими, щоб при необхідності мати до них доступ. Через непостійного електроживлення в сільській місцевості варто задуматися про установку стабілізатора напруги. Не зайвим буде встановити автономний генератор або хоча б джерело безперебійного живлення для системи опалення.

Система опалення та її елементи.

Якщо є можливість, то проблему опалення заміського будинку можна вирішити підключенням до газової мережі і купівлею сучасного енергоефективного газового котла.

 1. Перш за все потрібно виконати узгодження документів необхідних для підключення газу. В дану послугу входить підготовка необхідних документів для подачі заявки на підключення об'єкта до газу, отримання технічних умов (ТУ) - вони замовником не оплачуються. Приблизний термін на розгляд даної заяви становить приблизно 3 тижні.
 2. Наступний крок - це виготовлення проекту газопостачання. Проект можуть скласти тільки співробітники пройшли атестацію зі спеціалізованої організації з ліцензією. Проект потрібно буде узгодити з експлуатуючою організацією, тобто з місцевої газовою службою. Там же проект повинен бути зареєстрований. Займеться цим газконтора.
 3. Наступний етап - монтаж розводки від магістралі до будинку і по дому. У вартість крім труб входить розробка виконавчо-технічних документів, монтаж газопроводу, майже всі комплектуючі.
 4. Після чого проводиться врізка в газову магістраль. Таку роботу може здійснити тільки газова служба: з нею і підписується договір, до якого додається купу дозволів і погоджень.
 5. В останню чергу проводиться приймання об'єкта газової інспекцією. У держкомісію входять представники все тієї ж газової служби, з якої і узгоджуються всі документи на підключення газу. Після чого залишається укласти договір на техобслуговування газопроводу і котла, а також підписати договір на поставку газу. І останній штрих - це підписаний акт придатності від пожежних. Для того, щоб підключення хоч трохи здешевити можна скооперуватися з сусідами і оформити документи відразу на кілька домоволодінь.

Газопроводи бувають надземні і підземні. У підземного термін служби довше, але ремонтувати труби під землею складніше, ніж в надземному варіанті. Однак труби прокладені в надземному варіанті в свою чергу вимагають постійного догляду - видалення іржі, фарбування.

Для якісного газового опалення потрібно вибрати відповідну модель котла, потужність якого підбирають на основі розрахованих параметрів для системи опалення та гарячого водопостачання. Приблизну потужність газового котла можна розрахувати так: для опалення кожних 10 м² житлового приміщення буде потрібно 1 кВт.

Монтувати газовий котел потрібно в окремій прибудові, обладнаної окремим виходом на вулицю. Прилад не рекомендується встановлювати щільно до стіни або посередині приміщення. Котел повинен в обов'язковому порядку обладнаний автоматикою, яка запобіжить зайвий викид газу і перекриє газову трубу в разі потреби.

Газові котли за способом розміщення бувають підлоговими і настінними, а за конструкцією - одноконтурні та двоконтурні. Одноконтурні котли призначені винятково для опалення, а двоконтурні забезпечують не тільки опалення, але і нагрівання води. Щоб одноконтурний котел можна було використовувати і для гарячого водопостачання, буде потрібно додаткове обладнання. Для економії газу можна встановити датчик температури повітря, який слід відрегулювати на денний і нічний режим опалення. Такий датчик дозволить зменшити витрату палива приблизно на 10%. Іншим варіантом може стати електрика, але слід пам'ятати, що в сільській місцевості часто трапляються перебої з електроживленням, а в зимовий період лінії електропередач часто рвуться. Альтернатива газу і електрики - це камін або твердопаливний котел.

Монтуємо опалення в будинку.

На зміну сталевим трубам, які використовувалися раніше при монтажі опалювальних систем, прийшли сучасні матеріали - металопластикові та поліпропіленові труби. Термін експлуатації труб з поліпропілену складає 50 років. ПВХ-труби стійкі до впливу високої температури і різних хімічних речовин. Труби з цього матеріалу не піддаються впливу іржі і гниття. Усередині їх відсутня вапняні відкладення, тому внутрішня поверхня завжди залишається гладкою, завдяки чому пропускна здатність з часом не зменшується. Монтувати поліпропіленові труби не складно, між собою вони з'єднуються за допомогою пластмасових муфт-перехідників. Установка труб ПВХ обійдеться дешевше, ніж монтаж труб з інших матеріалів.

Монтаж металопластикових труб також здійснюється з мінімальними зусиллями і в найкоротші терміни, однак при монтажі потрібно користуватися тільки якісними прес-фітингами. При правильному монтажі і дотриманні всіх експлуатаційних умов труби з металопластику можуть простояти до 50 років.

При монтажі опалювальної системи будуть потрібні кульові крани. Вони бувають різьбові, Штуцерна, фланцеві і ін. Найкраще зарекомендували себе крани з латуні й алюмінію, не варто встановлювати чавунні чи сталеві. Відповідально поставтеся до вибору та купівлі запірної арматури, тому як навіть в спеціалізованому магазині можна купити китайську підробку, особливо «під латунь». Такий виріб за вагою значно легше, ніж оригінальні моделі, і мають тьмяний колір. Купуючи таку арматуру, покупець ризикує своїм комфортом. Поцікавтеся у продавця з якого матеріалу кран, ні в якому разі не купуйте виріб з шпіата, інакше ви ризикуєте через деякий час знову міняти зламаний кран. Радіаторні термостати або термостатичні вентилі призначені для регулювання тепловіддачі радіатора опалення.

Отже основні етапи робіт по реконструкції заміського будинку завершені. Комунікації оновлені, фундамент посилений, стіни і горище утеплений. Це великий крок до комфортного проживання, крім того варто обов'язково вставити нові енергоефективні вікна і встановити більш сучасну систему очистки води.