Лютий 11, 2013

Прокладка електропроводки в будинку

При будівництві заміського будинку або під час проведення капітального ремонту в квартирі доводиться зіткнутися з такою важливою проблемою як прокладка електропроводки в будинку. Якщо ви не знайомі з таким видом діяльності як електромонтажні роботи, то краще за все буде скористатися послугами фахівців. Однак, деякі моменти все ж потрібно знати. Наприклад, електропроводка може бути відкритою та прихованою.

Відкрита електропроводка та, яка розташована по стелі та стін. Має деякі переваги: при прокладці менш трудомістка, економічна і зручна при експлуатації, при монтажу не треба довбати стіни. Відкриту проводку часто використовують в підсобних приміщеннях або на дачах. Недоліки: відкрита проведення не додає краси приміщенню.

Приховану електропроводку прокладають в коробах, трубах, металевих гнучких рукавах, під штукатуркою або ж вирізаючи спеціальні штроби. Прихована проводка має наступні переваги: вона безпечна і не псує зовнішній вигляд приміщення. У стіні прихована електропроводка полягає в пластикові короби або труби. Прокладаються проводи по найкоротших відстанях - вертикально або горизонтально.

При монтажі електропроводки також застосовують комбінований спосіб. Такий монтаж виконується в спеціальних кабельних каналах. Кабель-канали являють собою порожнисті короба різного розміру. Після установки всередину їх прибираються електричні, телевізійні, комп'ютерні та телефонні кабелі. Найчастіше кабель-канали виробляються в білому виконанні (для офісу), але можна вибрати і варіанти «під дерево».

Деякі вимоги при прокладці електропроводки.

У житлових приміщеннях електропроводку рекомендується монтувати приховано. Допускається при цьому електропроводку приховувати не тільки в тонкостінних сталевих трубах, а й в пластмасових коробах, також під під штукатуркою або в виконаних в стінах штробах.

Електропроводка прокладається за підвісною стелею називається прихованою. Для її прокладки рекомендується використовувати сталеві або пластикові негорючі труби, металорукава або короба.

У душових, санвузлах, ванних або саунах необхідно застосовувати приховану електропроводку. Заборонено прокладка проводів в металевих трубах і з металевою оболонкою.