Січень 21, 2013

Поради по випилюванню електролобзиком

Одним з найпоширеніших ручних електричних інструментів є електролобзик, яким можна обробляти найрізноманітніші матеріали, такі як деревину, метал, кераміку, пластмасу і т. д. За допомогою вузької пилки лобзика можна різати не тільки по прямій, але і виконувати навіть особливо хитромудрий зріз. У даній статті розберемо деякі поради фахівців по роботі електролобзиком.

Головною умовою для отримання рівного різу є правильний вибір пилки для електролобзика. Також необхідно оброблювану деталь міцно закріпити. Фанеру і пластик найкраще пиляти з тильного боку тонким полотном, щоб на особовому краї розпил був без задирів. Для цього можна скористатися пилкою з зубами спрямованими вниз. Якщо необхідно різати метал, то лінію різання охолоджують, а пилку потрібно змащувати машинним маслом. Електролобзик не вимагає спеціального догляду. Просто необхідно після роботи очистити вентиляційні отвори і змащувати направляючі ролики.

Для того, щоб різати електролобзиком по кривій використовують пилки з вузьким полотном. Для того, щоб вирізати лобзиком коло користуються спеціальним пристосуванням (кругорезом). Пристосування встановлюють в центр кола і приступають до випилювання.випилювання електролобзиком круглого отвору

Якщо в дерев'яній заготівлі необхідно вибрати пази, то замість пилки можна скористатися рашпілем. Також його застосовують для того, щоб зачистити нерівний пропил.

Для рівного і точного зрізу користуються паралельним опором. Він кріпиться до лобзику гвинтами.

Якщо необхідно провести великий прямий різ, то можна скористатися допоміжною направляючої. Переміщують лобзик уздовж міцно закріпленої планки.

Електролобзиком можна пиляти і під нахилом до 45 °. Кут нахилу ставлять за шкалою.

Якщо потрібно випиляти фігурну деталь з фанери, тоді можна порадити закріпити лобзик до робочого столу знизу. Заготівлю необхідно подавати рівномірно і рухати плавно, тоді рез буде рівним і з чистими краями.

За допомогою інструменту можна розпиляти і оргскло. Головне підібрати відповідну пилку і вибрати режим роботи лобзика.

Для того, щоб обрізати заготовку великої товщини, якщо пилки для цього не вистачає, то користуються пилою із загостреним кінцем. Заготівлю спочатку пропілівают з одного боку, після чого повернув - з іншого.

Електролобзиком також можна різати і заготовки з пеноматериалов. Для цього користуються спеціальним ножем. За допомогою його можна різати тканину, м'яку гуму і ковролін.

Для різання кахельної плитки потрібне спеціальне полотно. Для хорошого різу інструмент необхідно виставити на низькі обороти.

Для різання металу пилку слід періодично охолоджувати. Для того, щоб полотно не застрягло і не зламалося розпилюють трубу необхідно поступово повертати