Травень 29, 2018

Поліпропіленові труби для опалення

Вибір труб для опалення - вельми специфічний питання, який вимагає врахування багатьох факторів. При виборі труб зазвичай враховують:

Поліпропіленові труби для опалення

Сьогодні труби з поліпропілену є найбільш затребуваними. Поліпропіленові труби діляться умовно на кілька видів. Кожен вид при цьому має свої характеристиками і особливостями.

Звичайні поліпропіленові труби для опалення

У простих труб з поліпропілену є одна особливість. Вони починають подовжуватися під дією високої температури. При температурі теплоносія 100º С труба здатна подовжиться на 1.5%. Таким чином якщо провести монтаж системи без компенсаційних елементів, труба буде деформуватися, порушувати герметичність з’єднань, злітати з кріплень.

У поліпропіленових труб є одна істотна перевага - помірна ціна і при грамотно виконаному монтажі вони здатні служити досить довго. Однак є обмеження по максимальному тиску в системі і температурі теплоносія.

Армовані поліпропіленові труби

Також мають назву - металопластикові труби. Такі труби в розрізі мають багатошарову структуру, один шар з якої - алюмінієва фольга.

Велика перевага армованих труб, якщо порівнювати зі звичайними трубами з поліпропілену - досить низький коефіцієнт лінійного розширення. Подовжуються металопластикові труби істотно менше, ніж труби попереднього типу, але вони при цьому витримують високий тиск і високу температуру.

Алюмінієвий шар в поліпропіленових трубах необхідний для зменшення теплового розширення. При монтажі таких труб існують певні особливості.

Склопластикові поліпропіленові труби для опалення

В даному виді поліпропіленових труб, армуючим шаром є стеклопластіковий шар. У даних труб коефіцієнт теплового розширення найнижчий. Він менше в 10 разів, ніж у тих же монолітних поліпропіленових труб. Таким чином подовження труби при впливі теплоносія майже неможливо помітити. До всього іншого монтаж труб з армуючим стеклопластіковим шаром досить простий.