Червень 16, 2012

Переваги гіпсокартону

Гіпсокартон є тим матеріалом, за допомогою якого можна з легкістю і зручністю переробити під свій смак різні приміщення, будь то інтер’єр заміського будинку , або міської квартири. За своєю структурою лист гіпсокартону нагадує бутерброд, між двох картонних шарів знаходиться гіпсова начинка. Гіпсокартон винайшов в кінці XIX століття американець Августин Саккет, який і запатентував свій виріб, яку назвав - «будівельної дошкою». Матеріал складався з десяти шарів картону, склеєні гіпсом. Він виявився легким, міцним, вогнетривким і мав гладку поверхню. Цей матеріал був швидко оцінений будівельниками і згодом отримував все більше і більше визнання.

Зараз коли тотальний «євроремонт» міцно увійшов в наше життя складно взагалі уявити роботу будівельника або обробника без гіпсокартону. Даний матеріал володіє високою універсальністю: його можна обклеїти шпалерами, облицювати плиткою, обробити декоративною штукатуркою і т.д.

Ода гіпсокартону .

Що ж, продовжимо його хвалити. Гладкість, легкість, добре обробляється роблять гіпсокартонний лист (ГКЛ), не побоїмося цього слова, найбільш технологічним матеріалом.

Сфера застосування гіпсокартону велика. Він застосовується для облицювання стін, стель, для створення в інтер’єрі арок, ніш, перегородок, барних стійок, стелажів. Особливою різновидом є гнучкий або як його ще називають арочний гіпсокартон. Такий матеріал всередині армується скловолокном, завдяки чому можна формувати криволінійні і вигнуті поверхні різної складності, при цьому попереднє розмочування, перфорування і надріз листа не потрібен.

Волога не перешкода.

Гіпс втягує вологу в себе, і зрозуміло картон здатний деформуватися. Тому звичайні гіпсокартонні листи можна встановлювати в таких приміщеннях, як кухні, санвузли, басейни. Також не рекомендується їх використовувати на засклених лоджіях і балконах. У таких випадках слід вибирати спеціальний вологостійкий гіпсокартонний лист (ГКЛВ), який знижує поглинання вологи завдяки вмісту в ньому спеціальним добавкам. Провідні компанії, що виробляють гіпсокартон піддають спеціальній обробці картонне покриття для того, щоб не було можливості утворення всередині і на поверхні грибка і цвілі, також така обробка сприяє підвищенню вологостійкості.

А як гіпсокартон пручається вогню?

Гіпс сам по собі має гарну опірність вогню. Разом з тим, завдяки сучасним інженерним розробкам гіпсокартон взагалі здатний утворити перед вогнем неприступну стіну. Якщо до приміщення пред’являють підвищені вимоги пожежної безпеки, то в цьому випадку буде затребуваний спеціальний вогнетривкий гіпсокартон (ГКЛО). Лист такого гіпсокартону з внутрішньої сторони містить спеціальні добавки і мінеральні волокна, які підвищують опір матеріалу відкритого вогню.

Звичайно, якщо гіпсокартон піддався впливу вогню його «слабким» місцем є картон, однак будучи облицьований, він просто буде обвуглюватися. Практичні випробування показали, що даний матеріал здатний витримати вогонь протягом години. Досягається це завдяки тому, що замість картону - скловолоконні покриття. Також проводять одночасно вогне- та волого-стійкий гіпсокартон (ГКЛВО).

Працювати з гіпсокартоном може кожен.

Працювати з гіпсокартоном не складе особливих труднощів. Гіпсокартонні плити монтувати можна двома способами: по каркасу і на клей. Все залежить від рівності і якості поверхні на яку планується встановлювати матеріал. Перш ніж приступати до облицювання поверхні гіпсокартоном, підставу потрібно очистити від бруду, пилу, фарби і залишків штукатурки. Якщо потрібно, то основу обробляють ґрунтівкою. Для того, щоб приклеїти панелі користуються спеціальними монтажними клеями. Наприклад, добре зарекомендували себе «Волма Монтаж», Knauf Perlfix, «Перлгіпс» і ін. При монтажі на каркас, як правило, спочатку встановлюють спеціальні металеві профілі. Кріплять їх на дюбеля. Монтаж каркаса не складає особливих труднощів. Також допускається проводити встановлення гіпсокартону і на дерев’яну обрешітку.

Відрізати гіпсокартон необхідно гострим ножем - будівельним або звичайним. Для рівного різу спочатку олівцем по лінійці наносять риску, потім ножем проводять рез по верхньому шару картону. Після чого матеріал кладуть на край столу і переломлюють гіпсову основу, після чого розрізають нижній шар картону.

Гнуту поверхню можна спорудити зі звичайного гіпсокартонного листа. Для цього буде потрібно спеціальний голчастий валик. За допомогою його виробляють перфорування обох сторін аркуша, після чого необхідно його зволожити водою кімнатної температури. Не біда, якщо під рукою не виявилося валика, надрізи можна зробити ножем. Якщо необхідна кривизна невеликого радіусу, то робити перфорацію необов’язково, просто змочіть лист.

Якщо використовуєте арочний гіпсокартон, то його не потрібно пробийте і змочувати. Перед тим, як зробити монтаж, лист необхідно добре розім’яти в поздовжньому напрямку: тримаючи лист за одну з крайок, крайзлегка згинають. Процедуру повторюють кілька разів з одного боку, після чого з іншого, при цьому виробляючи збільшення ступеня вигину.

Екологічно чистий матеріал.

Якщо в повітрі надлишок вологи, тоді гіпсокартон її поглинає, якщо недолік -отдает. До того ж він має кислотність, яка аналогічна кислотності шкіри людини. Тому в приміщенні завжди буде зберігатися комфортний мікроклімат. Гіпсокартон є екологічно чистим матеріалом. Він не проводить електрику, не містить токсичних матеріалів. Більш того, він навіть може захистити людину від радіації. Не так давно на ринку з’явився новий гіпсокартонний матеріал. Він заслужено застосовується як в медицині, так і в атомній енергетиці. Ефективний захист від радіаційного впливу відбувається завдяки мінералу бариту, шар якого розташовується всередині гіпсового сердечника.

Звукоізоляційний матеріал .

Гіпсокартон має звуко- і теплоізолюючу здатність. Якщо споруджуючи перегородку, встановити в порожнину між плитами минвату, то ізоляційні властивості посиляться в кілька разів. Для поліпшення акустичного комфорту в приміщенні можна наклеїти на тильну сторону звуковбирний шар нетканого полотна. Для теплоізоляції теж придумано дещо. Власники приватних котеджів і кутових квартир зацікавляться комбінованої гіпсокартонної сендвіч-панеллю (ДКП ПС). Являє собою гіпсокартонний лист з приклеєною до нього пенополистирольной плитою. Таким ось «бутербродом» можна обшити зсередини будинок або квартіру.Преімущества гіпсокартону воістину незаперечні, тому цей матеріал користується настільки великою популярністю!

Дуже сподіваємося, що дана стаття виявилася корисною і ви дізналися щось новеньке про це здавалося добре відомому матеріалі.