Жовтень 29, 2018

Оздоблення натуральним каменем

При обробці, будь-яких внутрішніх і зовнішніх поверхонь, натуральний камінь є простим і надійним рішенням. Це міцний, довговічний, зносостійкий, що володіє стійкістю до вологи і перепадів температур оздоблювальний матеріал.

Граніт - найбільш популярний з каменів, який застосовують при зовнішньої обробки будівель. Також його використовують і при обробці інтер’єрів. Завдяки великій міцності, зносостійкості і стійкістю до впливу навколишнього середовища граніт застосовують і для влаштування підлогових покриттів, мощення та благоустрою територій.

Мармур володіє відмінними декоративними властивостями і досить багатою колірною гамою, що забезпечує даному матеріалу популярність при внутрішній і зовнішній обробці (басейни, сходи, фонтани, скульптури, колони, мармурові стільниці, сходи, карнизи, підвіконня, мозаїчні підлоги, каміни).

Останнім часом хітом став травертин (туф вапняний). Він володіє багатством колірних відтінків, завдяки чому поєднується з будь-яким архітектурним стилем. Травертин набагато легше мармуру, володіє більш кращими теплоізоляційними властивостями. Він володіє ще важливою якістю - легкість обробки - матеріал легко пиляти і шліфувати.

Процес облицювання плиткою з натурального каменю схожий на облицювання поверхні керамічною плиткою. У декоративних цілях краще всього укладати кам’яну плитку неправильної форми з необробленою поверхнею. Завдяки чому немає необхідності ретельно вирівнювати ряди плитки, хоча процес укладання дещо ускладнюється, оскільки багато часу витрачається на підбір плиток. Тут не обійтися без обрізки. Тому виконати облицювання натуральним «диким» каменем буде простіше використовуючи вапняк, туф або травертин, тобто матеріали, які легко піддаються обробці.

Особливу увагу необхідно приділити грунтуванню, щоб камінь після укладання не почав відразу відвалюватися. Також важливо правильно вибрати плитковий клей. Наприклад, при виборі складу, придатного для приклеювання натурального каменю, необхідно переконається, що клей підходить і для зовнішніх робіт. Виробники зазвичай вказують на упаковці для яких робіт підходить даний клей.

Укладання виконувати починають знизу. На поверхню плитки наносять клей, потім плитку притискають щільно до основи і фіксують так званими дистанційними хрестиками. Так як краю плиток нерівні, то замість хрестиків буде зручніше використовувати невеликі обрізки плитки.

Після того як вся поверхня облицьована, шви заповнюють розчином. Розчин наносять за допомогою будівельного шприца. Потім проводять затірку швів. Затирають шви спочатку вологою ганчіркою, після чого - сухою.

Фінальний етап обробки полягає в нанесенні на поверхню захисного покриття. Для цього її обробляють за допомогою спеціального поліуретанового лаку відповідного для каменю і бетону.