Вересень 17, 2015

Оздоблення будинку блок-хаусом

На будівельному ринку можна знайти великий вибір матеріалів для облицювання фасаду заміського будинку, але при цьому особливо виділяється обробка будинку за допомогою блок-хауса. Останнім часом зовнішня обробка котеджів і дачних будиночків за допомогою блок-хаус користується все більшою популярністю. За своїм зовнішнім виглядом блок-хаус дуже схожий на оциліндрований брус. Даний оздоблювальний матеріал виглядає красиво і додає будинку естетичний зовнішній вигляд. Блок-хаус підходить не тільки для зовнішньої, але і для внутрішньої обробки будинку. При цьому сам процес обробки відрізняється легкістю і простотою.

Переваги обробки заміського будинку блок-хаусом:

Технологія виготовлення блок-хауса.

Включає в себе три етапи:

  1. Готова колода розпилюється за методом, який отримав назву «квадрат в колі». За допомогою даної технології можна отримати потрібну форму заготовок.
  2. Сушка заготовок в спеціальних печах. Процес сушки займає до 14 днів. Якщо використовується природна сушка, то процес може розтягнутися і до 6 місяців.
  3. Обробка заготовок на спеціалізованому обладнанні для нарізки пазів і шпильок і додачу заготівлі остаточних розмірів. Також, матеріал піддають спеціальній обробці, завдяки якій збільшується термін експлуатаційного періоду та міцність матеріалу.

Варто зауважити, що ціна блок-хауса досить висока через те, що його виготовляють з екологічно чистого матеріалу - дерева: ялини, сосни, кедра.

Матеріал виготовляють у вигляді широких і вузьких дощок. Для обробки зовнішнього фасаду будинку в основному використовують широкий блок-хаус, для внутрішньої обробки - вузькі панелі.

Монтаж блок-хауса.

Процес обробки будинку будинку блок-хаусом досить простий і цілком під силу будь-якій людині з руками. Спочатку, для дерев’яного будинку, виконують якісну пароізоляцію, щоб деревина під оздоблювальним матеріалом не просочувалася вологою.

Потім виконують утеплення за допомогою мінеральної вати, пінопласту або пінополіуретану. Монтаж блок-хауса можна починати або зверху, або знизу - особливого значення це не має. Головне, що слід пам’ятати, то що дошки блок-хауса необхідно кріпити шпунтом вгору.

Зовнішня обробка за допомогою блок хауса

Як вже говорилося вище, спочатку необхідно виконати на поверхні стін пароізоляцію. Потім на стіні монтується решетування. Кожен елемент необхідно перевіряти за рівнем, так як від цього залежить якість обробки. Розмір між брусками обрешітки повинен бути 50 см. Таким чином кріплення оздоблювального матеріалу буде міцним і якісним.

Утеплювач відповідного розміру вставляють між брусків обрешітки і якщо необхідно, то закріплюють будівельним клеєм. Потім на існуючу обрешітку з покладеним утеплювачем кріпиться ще одна лата для забезпечення вентиляції блок-хауса. Для цього можна використовувати бруски з меншим перетином. Всі елементи монтуються за допомогою саморізів. Далі виконується монтаж самого блок-хауса. У торці панелей є спеціальні замки, так зване кріплення «шип-паз», якими матеріал скріплюється між собою. Монтують блок-хаус горизонтально, головне при цьому залишити зазори зверху і знизу в 5 см, щоб забезпечити під облицюванням природну вентиляцію.

Як кріпити блок хаус.

Кріпити блок-хаус можна декількома способами: