Грудень 17, 2015

Мідні труби для водопроводу

Перш ніж приступати до монтажу водопроводу з мідних труб необхідно вирішити яким способом виконати його монтаж: за допомогою різьбових з’єднань з обтискними кільцями або за допомогою пайки. Перший спосіб - простіше в монтажі, другий-дешевше.

З інструментів, для нарізного сполучення, будуть потрібні тільки розвідний ключ або пасатижі. Також при монтажі потрібні не тільки труби, але і різні фасонні елементи: куточки (в основному на 90 °, іноді потрібні і на 45 °), косинці і відводи. Розгалуження трубопроводів виконують за допомогою трійників. З’єднання за допомогою пайки також виконують за допомогою різних фасонних частин, наприклад перехідних муфт, які дозволяють з’єднувати мідні труби різного діаметру.

Щоб виконати приєднання мідних труб до існуючих водопроводів або до запірної арматури вибирають відповідні фітинги. До таких відносяться косинці, косинці з кріпленням, перехідні ніпелі і перехідні муфти. Прості косинці, перехідники, а також косинці з кріпленням мають внутрішню і зовнішню різьбу.

Деякі фітинги необхідні при монтажі мідного водопроводу

Метод підключення мідних труб до трубопроводу холодного або гарячого водопостачання наступний - мідну трубу відрізають під необхідний розмір за допомогою спеціального інструменту - труборіза (відрізає трубу рівніше) або ножівкою по металу.

Після чого видаляють напилком задирки, а на крайках труби знімають фаску. Надягають накидну гайку на трубу, потім обтискне кільце і закручують різьбове з’єднання зістикувавши з потрібним фитингом. Спочатку нагвинчують гайку на різьблення фітинга рукою, а потім затягують її газовим ключем. Слід знати, що обтискне кільце потрібно замінювати після кожної розборки з’єднання.

З’єднання мідних труб паянням

При цьому методі необхідно пам’ятати і дотримуватися запобіжних заходів, так як тут використовується газовий пальник з відкритим полум’ям, а в місці пайки температура деталей сягає понад 250 ° С. Проте мідні труби паяти нескладно. Перш за все зачищають труби і з’єднуються кінці фитинга. Задирки, що утворилися при обрізанні труби, сприяють збільшенню гідравлічного опору водного потоку. Їх необхідно видаляти. З поверхні труби слід видаляти оксидну плівку за допомогою шліфувальної шкурки, після чого необхідно з зачищеного ділянки видалити пил, що утворився.

На спустошену поверхню наносять флюс, який сприяє отриманню міцного з’єднання фітинга з мідною трубою, потім вставляють в фітінг підготовлений кінець труби і нагрівають з’єднання газовим пальником. Коли спаюється деталі досить нагріються заповнюють стик припоєм.