Липень 10, 2019

Клінкерна плитка. Гідності й недоліки

Сучасний ринок оздоблювальних матеріалів пропонує безліч різних виробів, серед яких певним попитом користується клінкерна плитка, яка має безліч позитивних характеристик. Основні переваги клінкерної плитки полягають не тільки в експлуатаційних характеристиках, але і в привабливому зовнішнішньому вигляді.

Фасадна плитка це один із видів керамічної плитки, яка при виробництві піддається випалу один раз. При її виготовленні застосовуються спеціальні види глин, при цьому додають речовини для забарвлення і флюси. Для того, щоб плитка вийшла потрібної форми, суміш пресують або екструдують. При виробництві частіше зустрічається другий варіант ніж перший.

Висока міцність, стійкість і гладкість поверхні досягаються в процесі випалу при температурі +1200º С. Екструзія - метод, завдяки якому ви отримаєте виготовлення складних форм плитки.

Проте у кожного оздоблювального матеріалу є свої плюси і мінуси. Розглянемо всі достоїнства і недоліки даного оздоблювального матеріалу.

Плюси і мінуси клінкерної плитки

З переваг клінкерної плитки можна відзначити:

Варто також відзначити, що обробку фасадної клінкерної плитки можна робити звичайним інструментом. Також матеріал легко укладати. Однак незважаючи на всі численні переваги, недоліки теж мають місце бути. Головний з них - це крихкість вироби, так як плитка, по суті, виготовляється з кераміки. Ще один мінус - досить висока вартість матеріалу.

За функціональним призначенням, клінкерна плитка класифікується на такі види: