Жовтень 27, 2014

Класифікація гіпсокартону

Різні виробники гіпсокартону користуються своєю класифікацією продукції. Проаналізувавши різні системи класифікації продукції з гіпсокартону, ми склали список, який може бути корисним для наших читачів.

Класифікація гіпсокартону

  1. Простий гіпсокартонний лист (ГКЛ) - застосовується для монтажу та оздоблення стін і перегородок, що не несуть капітальної навантаження, а також підвісних стель.
  2. Вологостійкий гіпсокартон (ГКЛВ) - застосовується для обробки кухонь, ванних, туалетів та душових.
  3. Вогнестійкий гіпсокартон (ГКЛО) - застосовується в основному для створення вентиляцій і комунікаційних шахт.
  4. ВОЛОГООГНЕстойкій гіпсокартон (ГКЛВО) - застосовується при монтажі вогнестійких конструкцій певного класу у вологих приміщеннях, таких як лазні і сауни.
  5. Також є різновид гіпсокартонних листів - ГВЛ або гіпсоволокнисті листи. Являють собою листовий обробний матеріал. Гіпсоволокнисті листи - це однорідний матеріал, який не має картонного покриття (оболонки), виготовлений з будівельного гіпсу з різними технологічними добавками. Характеристики міцності ГВЛ набагато вище, ніж у ГКЛ.

Різняться в залежності від властивостей і області застосування. Бувають звичайні (ГВЛ) і вологостійкі (ГВЛВ). Застосовуються гіпсоволокнисті листи для підвісних стель, міжкімнатних перегородок, для облицювання конструкцій підвищеної міцності. Також рекомендуються гіпсоволокнисті листи для виконання облицювання мансардних приміщень.

Для ефективного утеплення будинків придумані так звані гіпсові комбіновані панелі . Являють собою гіпсокартонний лист до якого з тильного боку в якості теплоізоляційного шару приклеєна пінополістирольна плита. Умовне позначення для даних комбінованих плит - ДКП ПС (гіпсова комбінована панель з пінополістирольним шаром).

Гіпсокартон: його переваги і недоліки

Як і будь-який інший оздоблювальний будівельний матеріал гіпсокартон має свої переваги і недоліки. Але судячи з відгуків професійних будівельників -отделочніков переваги більш ніж очевидні.

Але, як відомо, нічого ідеального немає, тому і у гіпсокартону є свої недоліки:

Можливо, що деякі будівельники можуть розповісти про ще якісь недоліки властиві цим будівельним матеріалом, але думаю, що переваги гіпсокартону в будівництві настільки очевидні, що наявні деякі «мінуси» серйозно не зможуть вплинути на його популярність.