Березень 31, 2015

Гідромасажна ванна

Гідромасажні ванни призначені для масажу, релаксу і просто комфортного прийняття водних процедур. Щоб ви знали, гідромасажна ванна і джакузі - поняття рівнозначні.

До відома, назва ванн-джакузі з'явилося за назвою фірми, яку заснували на початку 20 століття брати Джакузі. З середини 50-х років минулого століття фірма стала займатися різними гідротерапевтичних пристроями, а перша гідромасажна ванна була запатентована в 1968 р

Конструкція гідромасажних ванн влаштована таким чином, щоб впливати за допомогою струменів води на певні ділянки тіла: шию, спину, поперек і ноги. Утворюються струменя води за допомогою жиклерів і форсунок.

Жиклер - це втулка отвором певного розміру. Вода з ванни забирається в трубопровід, а потім через отвір під тиском подається назад в ванну.

Є моделі ванн в яких через жиклери подається і повітря. Під тиском тонкі струмені повітря створюють бурління, приємно лоскоче шкіру і поліпшує її кровопостачання. Якщо необхідно зменшити товщину повітряних струменів тоді можна на сопло жиклера надіти розпилювач з дуже маленькими отворами. Відбувається аерація, тобто насичення води повітрям.

Однак конструктори на цьому не зупинилися, а пішли ще далі і придумали жиклер змішує воду і повітря. Називається така конструкція - форсункою. При цьому натиск повітря, що подається в форсунку можна регулювати і навіть повністю відключити - тоді вона буде діяти як водяний жиклер. Безумовно, велике значення в ванні має температура води.

Температуру води в гидромассажной ванні можна змінювати автоматично або вручну, для чого використовується бойлер. Для подачі в ванну води і повітря використовується відцентровий насос. В форсунки повітря подається за допомогою компресора або вентилятора. Продуктивність компресора - ось ще один параметр ванни-джакузі. Показник максимальної продуктивності у різних ванн-джакузі варіюється (160-560 л / хв).

Ванна-джакузі - є складною гідротехнічною пристроєм. Для неї передбачений пульт управління, яким можна змінювати температуру води, натиск води або повітря, кількість підмішуваного повітря. Зазвичай пульт вбудований, але буває і переносним, на кшталт телевізійного.

Догляд за гідромасажною ванною

Ванна-джакузі є складною технічною системою, якій потрібен регулярний догляд. Під час прийому звичайної ванни в трубопровід небажано попадання миючих засобів. Іноді доводиться для цього закручувати вручну форсунки. У більш дорогих моделях передбачені спеціальні клапани. Щоб в трубопроводах не розмножувались бактерії систему необхідно дезінфікувати.

У простих моделях все робиться вручну: дезінфікуючий склад додають в зливає воду і включають на 15-20 хвилин режим масажу. Вода прокачується, і трубопровід промивається. У просунутих моделях досить просто залити мірний стаканчик або в спеціальний отвір кинути дезінфікуючу таблетку і включити агрегат. В результаті трубопровід буде промитий водою (7-10 хв) і висушений стисненим повітрям. На час дезінфекції в ванні датчик рівня води автоматично відключається.

Кілька слів про безпеку

У будь-який гідромасажною ванні є подвійний електричний захист. З метою додаткової безпеки для гідромасажних ванн можна потурбуватися установкою системи УЗО. Також поверхню ванни, з якої стикається тіло людини виконано з діелектричних матеріалів.