Липень 4, 2012

Фундамент для заміського будинку

Зазвичай вартість будівництва фундаменту для невеликого заміського будинку або одно- або двоповерхового котеджу становить приблизно 20% від сукупної вартості всього будівництва за умови, що підвал будуватися не буде. Інакше вартість тільки зросте. Для того, щоб здешевити будівництво будинку слід не створювати проект з нуля, а придбати вже готовий.Однак все одно фундамент слід піддати окремої опрацювання до конкретної ділянки місцевості з огляду на рівень підземних вод, глибину промерзання грунту і його стан. Якщо приступити до зведення фундаменту, так би мовити «в сліпу», то в майбутньому це може привести до того, що станеться нерівномірне осідання фундаменту, можуть утворитися тріщини в стінах будинку.

Перед тим як починати роботу слід визначитися який фундамент ви будете зводити, а також з матеріалом і внутрішнім плануванням майбутнього будинку. Якщо є необхідність, то перед тим як починати роботи зробіть зміцнення грунту, а також дренажні роботи. Укладати фундамент потрібно під всі несучі перегородки і стіни, а також там, де ви плануєте встановити майбутній камін.

Види фундаменту.

Найпоширенішим типом фундаменту для будівництва заміського будинку або котеджу є стрічковий фундамент . Являє собою безперервну стрічку (смугу), яка зводиться під всі опори, стіни і колони. Для збільшення міцності даної конструкції можна скористатися армуванням, але це потрібно коли зводять будинок з важкого матеріалу, такого як цегла.

Іншим типом фундаменту є стовпчастий фундамент . Підійде для будівництва одно- і двоповерхової вдома не дуже великої площі, зі стінами з легкого матеріалу. Така підстава виконується в основному з бутобетона і каменю. Цегла найкраще застосовувати для зведення надземної частини фундаменту, так як при перепаді температури він поступово може руйнуватися. Закопують стовпи в кутах майбутнього будинку, під стінами якщо вони великої протяжності, на місці перетину перегородок. Після чого проводять їх з’єднання перемичками або як їх ще називають ростверами, з готових металевих, дерев’яних або бетонних балок.

Мінімальний розмір бетонних стовпів повинен бути не менше 400х400 мм. Відстань між стовпами слід зробити не менше 1,5-2,5 метрів.

Позитивним моментом стовпчастого фундаменту буде менша вартість і трудомісткість зведення. Однак стрічковий фундамент може витримувати додаткове навантаження в майбутньому, наприклад, якщо ви захочете влаштувати мансардне приміщення. Для стовпчастого фундаменту це неприпустимо.

Можна поєднати переваги двох методів звівши столбчато-стрічковий фундамент . Для цього в ключових точках і кутах конструкції встановлюють бетонні стовпи, потім за допомогою дощаній опалубки виробляють з’єднання перемичками з того ж матеріалу.

За допомогою будівництва фундаменту палі можна значно скоротити земляні роботи, проте в даному випадку виникає необхідність в залученні будівельної техніки, що збільшує вартість робіт. Такий метод при реконструкції заміського будинку або будівництві доступного і відносно недорогого житла не підійде.