Грудень 23, 2013

Фахверкові будинки - стильно і витончено

Не так давно ми мало що чули про такий спосіб малоповерхового будівництва, як фахверк, однак сьогодні це модне слово у всіх на слуху, закоренившись в нашій свідомості як нова технологія будівництва заміських котеджів високого класу.

Побудований за технологією фахверка будинок надійний, зручний, безпечний і довговічний. Перш за все фахверкові будинку відразу впізнати. Каркасна конструкція фахверкового будинку, виконується з балок деревини хвойних порід нахилених під різним кутом. Ці балки видно із зовнішнього боку будівлі і надають йому особливий стильний і характерного вигляду.

Але все ж головна перевага даних споруд не стільки в тому, що вони по своєму гарні, хоча саме через свого зовнішнього вигляду вони поєднують в собі одночасно сучасний хай-тек і класичну старовину. Інша, не менш важлива особливість будинків в стилі фахверк, яка відрізняє їх від бетонних, цегляних і кам’яних будівель в їх унікальних екологічних властивостях.

Техніка фахверка з’явилася ще в епоху Середньовіччя, а деякі фахівці впевнені, що витоки будівництва за даним принципом можна знайти ще в культурі Стародавнього Риму. Cлово «фахверк» походить від німецького словосполучення (fach - «секція, осередок», werk - «споруда»).

До нас в країну ця технологія вперше потрапила за Петра I, тому як міські будівлі в основному будували за типовими проектами іноземних архітекторів. З тих пір технологія будівництва фахверк зазнала деяких змін, втілившись в сучасні будівлі з просторими інтер’єрами в кращих стилях мінімалізму, конструктивізму або хай-тека.

Завдяки появі склопакетів можна створювати міцні і легкі будівельні конструкції добре освітлені, але одночасно прекрасно зберігають тепло. До того ж за своїми характеристиками міцності, а також за всіма іншими показниками фахверкові будинки повністю відповідають сучасним будівельним нормам і стандартам, багато в чому перевершуючи навіть традиційні кам’яні і цегляні будинки.

Конструктивні особливості фахверкових будинків.

Всі будинки побудовані за технологією фахверка мають дерев’яний каркас з горизонтальних, вертикальних і діагональних балок, які забезпечують конструкції міцність і надають будівлі оригінальний зовнішній вигляд. При виготовленні самого каркаса використовують тільки дерев’яні елементи (масив сосни, дуба, модрини). Між собою деталі каркаса з’єднуються замковими способами ( «ластівчин хвіст», «потайний шип» і т.д.) і дерев’яними нагелями.

Комплекти деталей для збірки каркаса повністю готові, і будівельникам на місці тільки залишається з’єднати їх слідуючи проекту. Однак використання кріплення при будівництві фахверкових будинків залежить в основному від їх конструкції. Це можуть бути дубові нагелі і болтові з’єднання. Для каркаса деревина повинна бути ретельно висушена, так як від її якості, зокрема, залежить термін експлуатації будинку.

Утеплення фахверкового будинку.

Раніше простір між каркасними балками заповнювали гілками дерев, соломою або очеретом, що обмазали глиною. Зараз для ефективного утеплення будинку з фахверка використовують безліч якісних і екологічно безпечних теплоізоляційних матеріалів. В основному це скло і нанести утеплювачі, найбільш популярні Rockwool, Ursa, Рагос, Isover. Також є безліч проектів фахверкових будинків, які передбачають використання в якості утеплювача газо- і пінобетонних блоків.

Головне при виборі утеплювача, щоб він був підібраний з огляду на всі особливості будівлі, що зводиться. Необхідно передбачити захист від вітру, пароізоляцію, наявність повітряного зазору здатного забезпечити вентиляцію теплоізоляційного шару.

Витрати на обігрів такого будинку залежать в основному не від способу опалення, а скоріше від площі скління будівлі, теплопровідності ізоляційного матеріалу і від типу огороджувальної конструкції будинку. Однак сучасні віконні конструкції, безпосередньо монтовані в осередку каркаса при складанні будинку і ущільнюються за допомогою силіконового герметика, дозволяють домогтися високого ступеня теплоізоляції споруджуваного об’єкта. Йдеться про високотехнологічні віконних конструкцій з дво- і тришарових стекол з нанесеною на них прозорої плівкою з шаруватого пластику. Такі віконні конструкції дуже стійкі до механічних впливів, забезпечують ефективний захист внутрішніх приміщень будинку від холоду, вітру, пилу і ультрафіолетового випромінювання.

Опалення фахверкового будинку

Пристрій системи опалення, енергозабезпечення, водопостачання і каналізації проектується ще на стадії створення проекту. Яку систему опалення вибрати залежить від бажання майбутніх власників. Конструкція будинку в стилі фахверк дозволяє встановити газовий котел, камін або конвектор. Для визначення якості робіт при установці системи опалення користуються тепловізором.

Пожаробезопастность

Багато при виборі об’єкта заміської нерухомості віддають перевагу кам’яним або цегляним будинкам вважаючи їх більш надійними, однак на ділі все йде трохи інакше. Перш за все слід знати, що ризику загоряння в найбільшою мірою схильні до оздоблювальні матеріали, тому слід в першу чергу звернути увагу на внутрішню обробку житлового приміщення.

До того ж всі балки каркаса для поліпшення захисту від вогню і біозахистних властивостей покривають складом, який перешкоджає доступу кисню, одночасно збільшує стійкість деревини до впливу на неї цвілі, грибка, пошкодження комахами. Брус безпосередньо на виробництві обробляють спеціальним просоченням, яка проходить суворий контроль і є для здоров’я людини абсолютно безпечною.