Вересень 27, 2015

Електропроводка в дерев'яному будинку

Монтаж електропроводки в дерев'яному будинку виконується з дотриманням технічних вимог і вказівок, які видаються місцевим ділянкою або відділенням енергозбуту. Монтажні роботи по монтажу електропроводки повинні проводитися фахівцями або підрядними організаціями.

Як правило електромережу напругою 220 В підключають до хати через повітряну лінію. Кріпиться вона за допомогою гаків з ізоляторами. Гаки під'єднуються до стін різними способами: в дерев'яні стіни вони вворачиваются, для кам'яних стін - споруджують зварені кронштейни.

Якщо висота будинку або господарського приміщення, до якого планується підводити електрику менше 5 метрів, то споруджують зварену конструкцію з труби, кронштейна і гаків.

При кріпленні нижній провід повинен знаходитися на відстані не менше 1 метра від поверхні даху. Зазвичай для щогли використовують оцинковану трубу ∅ 3-5 см. Кріпиться вона розтяжками і хомутами.

У будинку встановлюють щиток з електролічильників для обліку витрати електроенергії. Розміщувати щиток слід недалеко від вхідних дверей, в місці доступному для перевірки і ремонту. При цьому відстань від щитка до газопроводу має бути не менше 0,5 м. Проводка від введення до лічильника повинна бути обов'язково цілісним шматком, кабелем або проводом з перетином кожного дроту не менше 2,5 мм ². Через стіну встановлюють із зовнішнього боку ізолятор у вигляді коронки, а з внутрішньої сторони - у вигляді втулки. Також можна використовувати замість ізоляторів поливинилхлоридную або свинцеву трубку.

Електропроводку в дерев'яному будинку, підвалах і льохах виконують відкритою, в цегляному - роблять приховану, в гіпсобетонних і шлакобетонних стінах - в спеціальних каналах (штробах). У підвалах і господарських будівлях без опалення слід прокладати дроти в металевих трубах або використовувати дроти зі спеціальною оболонкою. Відкриту електропроводку прокладають на роликах застосовуючи дроти марки АПВ, ПВ, ЛПР, ПРВ, АПРВ, ПР. Прив'язують їх до роликів жилами обрізків проводів або оцинкованої дротом. У місцях прив'язки дроти додатково

ізолюють ізоляційною стрічкою.

Між роликами відстань бажано робити однаковим (70-80 см), між стіною і проводом - приблизно 10 мм. Відкриту проводку по будь-яким перекриттях і неспаленим стін прокладають проводами марок ППВ, АППВ, АППР. Кріплять їх цвяхами через кожні 20 см. Якщо у проводів марок ППВ, АППР, АППВ, ППВС, AППBC ізоляція без барвника, прозора - значить вони призначені для прихованої проводки. Прокладають приховану проводку по негорючих конструкцій в штробах. Плоскі дроти без розділової плівки прокладати можна по роликам. Щоб такий провід прикріпити до ролика, його розрізають по розділовій канавці і натягують на ролик.

З'єднання проводів зазвичай робиться в розгалужувальних металевих або пластмасових коробках. Приєднання вимикачів, вилок, розеток, патронів виробляють в залежності від їх конструкції. При відкритій проводці розетки і вимикачі кріплять на дерев'яні подрозеткі, при прихованій проводці - в забитих в стіну металевих коробках. Розетки розміщують в зручних місцях на висоті приблизно 80 см - 1 м від рівня підлоги, вимикачі встановлюють на стінах біля дверей на висоті приблизно 1,5 метра. Якщо при монтажі виникає необхідність подовжити провід (хоча бажано цього уникати), то дроти необхідно з'єднати таким чином, щоб не мати у своєму розпорядженні стики навпроти один одного. Видаливши ізоляцію їх кінці переплітають, після чого стики обмотують ізоляційною стрічкою.

Перш ніж приступати до монтажу електропроводки в дерев'яному будинку виконують попередню розмітку проводки, яку виконують з урахуванням розташування розеток, вимикачів, світильників і інших електроприладів. Зазвичай встановлюють: в загальній кімнаті три розетки і один світильник, в кухні встановлюють дві розетки і один світильник, в спальні - світильник, дві розетки і бра або торшер, в передпокої - одну розетку і один світильник. Можна повісити біля входу в будинок один світильник. Світильники в житлових приміщеннях, кухнях і верандах зазвичай підвішують або закріплюють на гаках.

При монтажі електропроводки в дерев'яному будинку необхідно чітко дотримуватися правил безпеки. Необхідно пам'ятати, що на людину вплив електричного може може виявитися смертельним.