Серпень 2, 2012

Будівництво будинку з клеєного бруса

Технологія будівництва будинків з клеєного бруса з’явилася в Україні не так давно, проте вже набула великої популярності. Даний будівельний матеріал добре зарекомендував себе як перед будівельними компаніями, так і приватними забудовниками. І це не дивно! Клеєний брус володіє усіма перевагами натуральної деревини, одночасно виключаючи такі недоліки як усадку матеріалу, розтріскування, а також зміна геометрії. Виробництвом клеєного бруса зараз займаються чимало будівельних фірм, технологія постійно вдосконалюється, якість продукції улучшается.В даній статті спробуємо розібратися в важливих технологічних моментах зведення будинку з клеєного бруса.

Технологія виробництва

Гарантією добротності будинку з клеєного бруса служить грамотно виконаний домокомплект. На ділянці його тільки збирають відповідно до проектної документації та маркуванням матеріалів. Переробити щось по ходу монтажу практично неможливо. До вибору будматеріалу треба підходити досить ретельно, тим більше що у різних виробників його якість може відрізнятися в значній мірі. Все залежить від використовуваного обладнання, вихідного матеріалу, критеріїв контролю на різних етапах виробництва.

Свій остаточний вигляд клеєний брус набуває після проходження декількох етапів обробки. Для виготовлення клеєного бруса беруть дошки, отримані після розпилювання колод з хвойних порід деревини (сосна, ялина, кедр, модрина). Справа в тому, що дошки легше висушити до вологості 10% ніж брус, а сушка надає їм стабільність геометричних розмірів. Після обробки в сушильній камері дошки проходять перевірку, в результаті якої на спеціальній технологічній лінії вирізують ділянки з сучками та іншими дефектами. Придатні частини дошки зрощують на міні-шип до довжини 12 метрів. Виходять ламелі необхідної довжини і розміру.

Далі їх склеюють в заготовку за допомогою спеціального високоякісного, водостійкого і екологічно чистого клею, що дозволяє деревині дихати. Заготівлю витримують під спеціальним пресом для більш якісного склеювання ламелей. Для виробництва клеєного бруса необхідні від 2 до 5 ламелей в залежності від товщини вихідного матеріалу і перетину одержуваного матеріалу (для міжкімнатних перегородок готують брус товщиною 165 мм, що складається в основному з 3 ламелей для несучих стін - товщиною 210 мм, склеєний з 5 ламелей).

Після склеювання заготовку бруса фрезерують для отримання єдиного профілю. Заключним етапом підготовки є нарізування ламелей по довжині відповідно до проекту, підготовка сполучних вузлів дозволяють виготовляти продукцію в жорстких допусках, обробка кожної деталі захисним складом і їх маркування. На всіх елементах комплекту будинку виконуються всі необхідні вирізи для монтажу деталей стін, підлог, вікон, дверей. Повністю готові будматеріали упаковують в спеціальну багатошарову поліетиленову плівку і в такому вигляді доставляють на будівельний майданчик.

Збірка будинку з клеєного бруса.

Поки в цеху проводиться виготовлення комплекту на ділянці споруджують фундамент . Для будинку з клеєного бруса рекомендують фундамент з буро-набивних паль по ростверку з монолітною плитою. Коли комплект буде доставлений на ділянку можна приступати до монтажу слідуючи проектної документації і відповідно до маркування бруса. Ніякої доопрацювання деталей не потрібно, тому інструменти на кшталт рубанка, дрилі, сокири або бензопили не знадобляться. За стрічці фундаменту укладають гідроізоляцію на тканинній основі в два шари, потім - підкладочну дошку перетином 50x200 мм, просочену захисним складом на бітумної основі. До речі, підкладочну дошку і перший вінець при бажанні замовника можуть зробити з модрини.

Вінці стягують між собою металевими стяжками, що гарантує міцність і герметичність будови. А для більшої щільності прилягання стінових брусів на стягнуті шпильки встановлюють пружини стиснення зусиллям понад дві тонни кожна. Крок стяжок по глухій стіні не перевищує 3000 мм. У міру складання будинку виробляють захист будинку від гниття за допомогою обробки антисептиком послідовно по 3-4 вінця. Кроквяну конструкцію монтують із клеєних виробів з обрешетуванням і контробрешетування з брусків перетином 45x50 мм. Пристрій покрівлі виробляють з матеріалу, обраного замовником.

Заключний етап - обробка під ключ.

Одним з безумовних плюсів при будівництві будинку з клеєного бруса є його незначна усадка, тому установку вікон і дверей, внутрішнє оздоблення можна здійснювати відразу ж після монтажу будинку. І почати її з повною антисептичної обробки всіх дерев’яних деталей будинку. Це буде вже третій шар захисного покриття. У будівництво будинку під ключ входить: пристрій чистового статі (паркет, ламінат , масив), чистового стелі (МДФ, кесонні стелі з клеєних декоративних дерев’яних виробів, обрамлення відкритих балок, консолі, натяжні стелі , галтелі, імітація бруса, обробка стін (шліфовка, фарбування, обрамлення арок, декоративні панно, МДФ), облаштування санвузлів (стіни з ГКЛ на ковзних елементах, плитка, мозаїка, панелі), сходи будь-якої складності з будь-яких порід дерева, декоративна ковка, терасна дошка з модрини (вельвет), внутрішнє інженерне обладнання будинку. Загалом, отримали ключі - святкуйте новосілля!