Травень 3, 2012

Будинок з клеєного бруса

Будинок з натурального дерева відрізняється високою екологічністю і теплоізоляцією, так як дерево є одним з найпопулярніших матеріалів при будівництві заміського будинку. В той же час у бруса або колоди є один істотний недолік - необхідність досить великого проміжку часу для того, щоб відбулася усадка деревини та відстоювання зрубу. Остаточна усадка зрубу припиняється тільки років через десять, але найбільша ступінь усадки доведеться на перші роки. Таким чином, якщо проводити в цей час внутрішні оздоблювальні роботи, то можуть утворитися тріщини і лопатися оздоблювальні матеріали.

Щоб уникнути цих проблем, можна скористатися клеєним брусом, усадка якого становить менше одного відсотку. Матеріалом його є багатошарові блоки з обрізної дошки, причому елементи окремих шарів розташовуються таким чином, щоб волокна деревини не лежали в одній площині. За рахунок такого розташування волокон, клеєний брус не має загального напрямку волокон, тому виключена можливість усадки і коробленія. Для того, щоб склеїти брус застосовуються спеціальні харчові клейові основи, завдяки яким матеріал зберігає високу екологічність.

Монтаж будинку з клеєного бруса здійснюється досить швидко, протягом декількох месяців. Даний матеріал має складний профіль, з пазом, завдяки якому окремі бруси стикуються щільно і без паклі. Щільний стик і складний профіль сприяють тому, що холодне повітря не буде проникати через нього.

Одним з головних переваг клеєного бруса перед звичайним є його низька вологість, тому надалі не буде відбуватися жолоблення стін і розтріскування окремих елементів. Клеений брус виготовляють із сосни або їли. Процес його виготовлення займає досить довгий час, за час якого волога видаляється природним способом. Після проведення сушки виробляють ліквідацію дефектних елементів. Після завершення зрощування ламелів (так називають дошки), їх склеюють екологічно чистим клеєм під пресом високого тиску в готовий брус. Клеєний брус може бути різного розміру, якщо розмір простого бруса залежить від розміру вихідного колоди, то висота і ширина клеєного бруса залежать від ширини дошки.

При виготовленні клеєного бруса його обробляють речовинами, які підвищують його опір гниттю, вогнестійкості, а також зростання грибку. На останньому етапі брус покривається лаком. Клеєний брус, з усіх дерев’яних матеріалів володіє найбільшою рівною поверхнею, тому йому не потрібно подальша обробка.

Будинок з клеєного бруса буде набагато легше будинку з колод, тому при будівництві такого будинку не потрібно буде зводити важкий фундамент, цілком достатньо буде виготовити стрічковий фундамент або провести укладання бетонних блоків. Для зведення каркаса будинку знадобиться всього кілька днів. За високої точності виконання кожного вузла розміри технологічних швів при монтажі вікон і дверей є мінімальними. На відміну від звичайного бруса немає необхідності монтувати П-подібний профіль, чекати усадки деревини. Роботи всередині будинку можна починати відразу після того, як будинок буде зібраний. Монтаж проводиться без застосування додаткового зміцнення, наявність профільної поверхні торців дозволяє отримувати щільне з’єднання.

При належному догляді, будинок побудований з клеєного бруса простоїть довгий час. Строк служби такого будинку становить як мінімум 40 років. Будинок з клеєного бруса без наслідків витримає суворі умови нашого клімату.