Червень 4, 2017

Будинки з профільованого брусу

Сьогодні при будівництві дерев’яних будинків все більш затребуваним матеріалом стає профільований брус. Це матеріал з заданим профілем, при виготовленні на якому вирізаються шипи або пази по всій його довжині, а вся поверхня обробляється шліфуванням. Профільований брус виготовляють з дерева хвойних порід - ялини, сосни, а іноді і модрини. Будинок зібраний з профільованого бруса більш технологічний, так як для його виготовлення використовують елементи з прямокутним або квадратним перетином, які краще зберігає стійкість ніж круглі.

Одним з важливих переваг профільованого бруса є його ціна. Як правило, зведення будинку з профільованого бруса, обходиться дешевше, ніж наприклад з клеєного бруса. Всередині будинку встановлюють каркасні перегородки, які обшивають імітацією бруса. Завдяки такому рішенню число масивних стін можна зменшити, замінивши їх перегородками. До всього іншого терміни будівництва будинків з профільованого бруса досить стислі, що найчастіше виявляється важливим показником.

Стіни будинків з профільованого бруса досить довгий час зберігають свій первісний вигляд і виглядають дуже рівними. Профіль перегороджує шлях волозі в межвенцовому шві, оберігаючи матеріал від гниття. Немає потреби конопатити або додатково обшивати стіни: «замкова» сполука здатна забезпечити житловому приміщенню високий рівень теплоізоляції.

Також відзначимо важливу особливість: будинки з профільованого бруса майже не потребують утеплення і додаткової внутрішньої обробки. Такий будинок має гарну теплоізоляцію, в мороз він досить швидко прогрівається.

Переваги і недоліки будівництва

Будь-який будівельний або оздоблювальний матеріал має свої плюси і мінуси, так і профільований брус володіє своїми сильними і слабкими властивостями.

Переваги брусового будинку

Мінуси полягають в наступному:

Багато недоліків деревини можна усунути, досить лише про них вчасно подбати. Крім того, ці незначні мінуси не здатні перекрити багато позитивні сторони профільованого бруса, екологічного матеріалу, здатного надати будинку презентабельний зовнішній вигляд.