Грудень 10, 2020

Будинки з кело

У нашій країні з колод будинки користуються чималою популярністю в малоповерховому будівництві. Ця технологія перевірена віками є затребуваною серед людей, хто хоче жити в красивому і чистому будинку. Проте зруби бувають різними! У цій статті розповімо, якими особливостями володіють будинку з кело.

Перш за все розберемося, що таке вдома з кело. Це будинки побудовані не просто з колод, а з сухарнику. Тобто з сосни, яку зрубали тільки після того, як вона засохла, «померла» на корені. Такі дерева ретельно вибирають, потім за ними протягом декількох років спостерігають і тільки потім їх виймають акуратно з грунту разом з корінням. Потім, після обробки отримують колоди, які мають особливі якості.

Найбільше цінується сухостійні карельська сосна, в інших українських регіонах відшукати такий будівельний матеріал досить складно. В основному кело використовується в скандинавських країнах. Тільки на півночі дерево може засохнути на корені, але не згнити, так що матеріал є дійсно ексклюзивним.

Найбільш характерна риса кело - це красивий сіро-блакитний, схожий на сивий колір, завдяки якому такі колоди відразу виділяються серед звичайних стовбурів. Не дарма його називають «природним антикваріатом». До того ж, вирубка вже засохлих дерев ніяк не шкодить лісі.

Переваги будинку з кело

Виключно чистий екологічний матеріал. Такі сосни в основному ростуть в місцях, де майже немає людської діяльності і практично не піддаються ніякій обробці.

Густина. Засохла сосна зовсім не втрачає свої будівельні якості. Виходить так, що смола в ній кристалізується, тому деревина стає більш міцною і щільною, але при цьому зберігаючи хвойний аромат. Унікальний зовнішній декоративний вигляд створений самою природою.

Кело не гниє. Дерево багато років сохне в природних умовах, тому додаткова просушування йому не потрібно. А гниє тільки волога деревина.

Кело не страшні шкідники, обробка антисептиками не потрібно. Кора з засихає дерева швидко опадає, з нею разом пропадають і все шкідники.

Практично відсутня усадка. При дотриманні технології складання зрубу з кело відсутня усадочні процеси.

Мінуси будинків з кело

Перш за все - це ціна. За ексклюзивний матеріал доведеться платити. Зруб з карельської сухостойной сосни коштують в 2-3 рази дорожче звичайних.

Є ризик зіткнутися з імітацією, підробкою. Недобросовісний постачальник може видати за справжні сухостійні сосни дерева, які потрапили під санітарну вирубку. Часто такі дерева з гнилизною або заражені шкідниками. Постачальники просто підфарбовують колоди під специфічний колір кело і підносять як якісний матеріал. Ясно, що зруб з такого дерева довго не простоїть.

Не всі майстри беруться працювати з таким матеріалом.

У нашій країні будинку з кело через дорожнечу будують нечасто. У фінів даний матеріал користується певним попитом, але частіше за все вони будують з нього сауни.

Також можна з кело звести декоративну альтанку, наприклад. Ще з засохлої полярної сосни роблять дорогі меблі.